05:19 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)

  Pabrėžiama, kad vakcinos į Lietuvą buvo atgabentos furgonu iš Belgijos, lydint policijos ekipažui. Pirmadienį ir antradienį jas planuojama išvežioti šešiasdešimčiai savivaldybių

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Šeštadienį vakare į Ekstremalių sveikatai situacijų centrą pristatyta pirmoji farmacijos kompanijos "AstraZeneca" vakcinų siunta, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pažymima, kad siuntą sudaro 12 tūkst. vakcinos dozių. Jos bus paskirstytos visų savivaldybių gydymo įstaigoms Lietuvoje ir naudojamos švietimo įstaigų darbuotojų vakcinacijai.

  Pabrėžiama, kad vakcinos į Lietuvą buvo atgabentos furgonu iš Belgijos, lydint policijos ekipažui. Pirmadienį ir antradienį jas planuojama išvežioti šešiasdešimčiai savivaldybių.

  "Nors Europos vaistų agentūra leido naudoti „AstraZeneca“ vakcinas asmenims nuo 18 metų ir viršutinės amžiaus ribos nenustatė, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasitelkė Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (VVKT) įvertinti atliktų klinikinių tyrimų duomenis ir papildomai įvertinti šios vakcinos saugumą vyresnio amžiaus žmonėms", — teigiama pranešime.

  Tuo pačiu VVKT SAM nepateikė nuomonės ar siūlymo dėl "AstraZeneca" vakcinos naudojimo, todėl sveikatos apsaugos ministras penktadienį pasirašė pavedimą, kuriuo įpareigojo VVKT pateikti nuomonę, kokio amžiaus gyventojai turėtų būti skiepijami "AstraZeneca" vakcina, ir kada turi būti vakcinuojama antrąja doze.

  Pažymima, jog kol bus gauta nuomonė iš VVKT, SAM priėmė sprendimą vadovautis saugiausia vakcinavimo "AstraZeneca" vakcina schema. Pirmoji "AstraZeneca" vakcinos siunta bus naudojama skiepyti pedagogus iki 55 metų amžiaus.

  "AstraZeneca" — jau trečias gamintojas, kurio vakcina nuo koronaviruso yra užregistruota ir naudojama Europos Sąjungoje. Pagal išankstinę pirkimo sutartį Lietuva iš viso turėtų gauti 1,86 mln. šios vakcinos dozių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos