16:01 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasieniečiai pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl dokumentų klastojimo ar disponavimo suklastotais dokumentais

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Raigardo punkte Druskininkų pasieniečiai sulaikė vilkiko vairuotoją ukrainietį, kurio pateiktas Ukrainos vairuotojo pažymėjimas yra, įtariama, visiška klastotė. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Sekmadienį VSAT pareigūnai Raigardo kontrolės punkte tikrino į Baltarusiją išvykstančio mikroautobuso "Mercedes-Benz 316 D" ir prie jo prikabintos priekabos "Pragmatek" dokumentus. Abi transporto priemonės buvo paženklintos Ukrainos numeriais.

  Mikroautobusą vairavo 51-erių Ukrainos pilietis. Priekaboje buvo gabenami du naudoti automobiliai. Be kitų dokumentų, užsienietis kurorto pasieniečiams pateikė savo vardu išduotą Ukrainos vairuotojo pažymėjimą. Pasieniečiai nustatė, kad tai, įtariama, yra klastotė.

  Dėl dokumento klastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai ukrainiečiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Jis uždarytas į areštinę. Be to, Druskininkų pasieniečiai ukrainiečiui už transporto priemonės vairavimą neturint teisės ją vairuoti skyrė 300 eurų administracinę baudą.

  Klastotų dokumentų atvejį nustatė ir šeštadienio vakarą Lavoriškių punkte Rusijos piliečio vairuotą vilkiką "DAF" su puspriekabe "Lamberet" tikrinę pasieniečiai.

  VSAT Vilniaus pasienio rinktinės duomenimis, iš Lietuvos į Baltarusiją vykusį 2005 metų laidos vilkiką vairavo 43-ejų Rusijos pilietis. Ir vilkikas, ir 1998 metų laidos puspriekabė registruoti Rusijoje. 

  Lavoriškių pasienio užkardos pareigūnams įtarimų sukėlė ruso pateikti sunkiasvorės transporto priemonės ir puspriekabės registracijos liudijimai. Pirminiais duomenimis, abu dokumentai yra suklastoti.

  Pasieniečiai ir šiuo atveju dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėjo ikiteisminį tyrimą. Vairuotojui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 3 metų. Užsienietis po apklausos paleistas.

  Dar šia tema

  Druskininkuose baltarusis partrenkė briedį, sužalotą gyvūną teko nušauti
  Lietuva susimąstė apie "politinius" žingsnius dėl cigarečių iš Baltarusijos
  Žiemos vaizdai: pasieniečiai pasidalino, kaip gyvūnai klaidžioja pasienyje
  Tegai:
  suklastotas dokumentas, baltarusis, rusas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos