06:59 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (270)

  Anksčiau Lietuvos premjerė vakciną nuo koronaviruso "Sputnik V" pavadino "hibridiniu ginklu", kurį Rusija neva naudoja įtakai paskleisti pasaulyje

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Lietuvos žurnalistas, naujienų portalo "Respublika" vyriausias redaktorius Vitas Tomkus pasmerkė valdžios institucijas už atsisakymą įsigyti Rusijos vakciną "Sputnik V".

  Kaip savo straipsnyje pažymi Tomkus, nepaisant to, kad Rusijos skiepus pripažino ES, Lietuvos politikai vis dar vadina vakciną "prorusiška propaganda".

  "Rusijoje pagamintus skiepus jau pripažino visa Europa. Jie daug efektyvesni ir pigesni už vakarietiškas ampules, kurias mums siūlo valdžia, jų pakankamai net neturėdama. "Sputnik-V" mūsų politikai vadina prorusiška propaganda. Užtat primygtinai ir rekomenduoja daug brangesnę bei neefektyvesnę vakciną. Vadinasi, ir toliau ramia sąžine stebės, kaip miršta Lietuvos žmonės. Kai politika tampa svarbesnė už žmonių gyvybes, man tai yra fašistinė diktatūra", — rašo žurnalistas.

  Praėjusią savaitę  ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis išreiškė viltį, kad Europos vaistų agentūra patvirtins Rusijoje sukurtos vakcinos "Sputnik V"

   efektyvumą ir artimiausiu laiku ji bus naudojama ES. Jis taip pat "Sputnik V" vakciną pavadino "gera žinia žmonijai".

  Reaguodama į tai Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė vakciną nuo koronaviruso "Sputnik V" pavadino "hibridiniu ginklu", kurį Rusijos valdžia naudojo įtakai paskleisti pasaulyje. Taip pat ministrė pirmininkė pareiškė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas "nenori naudoti vakcinos Rusijos gyventojų gydymui".

  "Sputnik V" vakcina yra pirmasis pasaulyje COVID-19 profilaktikos vaistas. Rusijos sveikatos apsaugos ministerija jį užregistravo 2020 m. rugpjūčio viduryje. Vakcina buvo sukurta Gamalėjaus centre ir yra paremta gerai ištirta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma.

  Autoritetingas mokslo žurnalas "The Lancet" paskelbė "Sputnik V" klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus: vakcinos veiksmingumas buvo aukštas — 91,6 %. "Sputnik V" suteikia visišką apsaugą nuo sunkių COVID-19 atvejų.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (270)

  Dar šia tema

  "Bloomberg" pavadino "Sputnik V" didžiausiu mokslo proveržiu nuo TSRS laikų
  "Rusofobiniai kliedesiai": Rusija sureagavo į Lietuvos pareiškimus apie "Sputnik V"
  JAV infekcinių ligų specialistas sureagavo į duomenų apie "Sputnik V" paskelbimą
  Tegai:
  vakcina, Sputnik V

  Svarbiausios temos