10:06 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Įsivyravus šaltesniems orams, ledu ir sniegu pasidengusiuose vandens telkiniuose sumažėja deguonies, todėl žuvys ima dusti

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Šaltesni orai gali paskatinti žuvų gaišimą, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.

  Žiemą neretai ant ledo susiformuoja storas sniego sluoksnis. Jis neleidžia prasiskverbti saulės šviesai, kuri yra būtina fotosintezės procesui. Dėl to nepratakiuose vandens telkiniuose, kuriuose yra storas dumblo sluoksnis ir gausu pūvančios vandens augalijos, pradeda trūkti deguonies ir kyla pavojus, kad žuvys ims dusti. 

  "Deguonies kiekį vandens telkiniuose nustatome termooksimetru. Jei deguonis pasiekia kritinę 2 mg/l ribą, informuojame Aplinkos apsaugos agentūros specialistus ir Žuvininkystės tarnybą", — sakė Panevėžio valdybos viršininkas Gintautas Andruškevičius.

  Mažuose vandens telkiniuose deguonies trūkumą pašalinti palyginti nesudėtinga, bet tai ypač sunku padaryti ir gali brangiai kainuoti didesniuose vandens telkiniuose (keliasdešimties ar kelių šimtų hektarų).

  Deja, šis natūralus gamtinis reiškinys kartojasi kas kelerius metus.

  Морозы в Москве
  © Sputnik / Евгений Биятов

  "Veiksmingiausia padidinti ištirpusio deguonies kiekį vandenyje naudojant aeratorius, gerokai mažiau naudos — po ledu pūsti orą užkimšus eketę, kirsti eketes, arba nuo ledo paviršiaus valyti sniegą", — teigiama pranešime.  

  Mokslininkų teigimu, jei ištirpusio deguonies trūkumas didesniame ežere būtų užfiksuotas dar žiemą, tokio ežero nepavyktų išgelbėti, nebent būtų imtasi neproporcingų ir labai brangių priemonių. Tačiau jei deguonies trūkumas didesniuose ežeruose būtų užfiksuotas kovą, tokius ežerus galima būtų gelbėti.

  Aplinkos apsaugos departamentas kontroliuoja ir prižiūri esamą situaciją. Departamento pareigūnai visą parą reaguoja į aplinkosaugos pažeidimus, incidentus ir avarijas.

  Dar šia tema

  Aplinkos ministerija ketina perduoti Kaunui daugiau kaip 300 hektarų miško
  Aplinkos ministras siūlo riboti verslinę žvejybą
  Prienų rajone aplinkosaugininkai aptiko nelegaliai sumedžiotus ir laikomus gyvūnus

  Svarbiausios temos