07:41 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1783)

  Sostinės švietimo sektoriaus darbuotojai bus skiepijami Antakalnio, Centro, Karoliniškių ir Šeškinės poliklinikose, taip pat bus vykstama vakcinuoti ir į ugdymo įstaigas

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Vilnius nuo šiandien pradeda prioritetinės pedagogų grupės skiepijimą nuo COVID-19, praneša sostinės savivaldybė. 

  Norą pasiskiepyti kol kas išreiškė 7 700 švietimo įstaigų darbuotojų, juos paskiepyti tikimasi per artimiausias dvi savaites.

  Apie 30 proc. švietimo įstaigų darbuotojų bent jau kol kas nesiskiepys — darbuotojams, kurie persirgo COVID-19 liga per pastarąsias 90 dienų, kurių serologinio antikūnų tyrimo atlikto per pastarąsias 60 dienų atsakymas teigiamas, skiepijimas bus atidėtas kitam etapui. Tarp pedagogų yra ir atsisakiusiųjų skiepytis.

  Skiepijami bus švietimo įstaigų darbuotojai, turintys tiesioginį kontaktą su mokiniais, ugdomais pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas. Prioritetinėje grupėje yra ir dirbantys specialiosiose mokyklose arba bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse pedagogai, kurie turi kontaktą su jaunaisiais mokinukais. 

  Vakcinuojami bus ir dirbantieji profesinio mokymo įstaigose, savivaldybių visuomenės sveikatos biurų visuomenės sveikatos specialistai, vykdantys sveikatos priežiūrą mokyklose.

  Nuo antradienio šie sostinės švietimo sektoriaus darbuotojai bus skiepijami Antakalnio, Centro, Karoliniškių ir Šeškinės poliklinikose, taip pat, atsižvelgiant į vakcinuojamų asmenų skaičių, dėl patogumo bus vykstama vakcinuoti ir į ugdymo įstaigas.

  Švietimo įstaigų darbuotojai kvietimo skiepytis sulauks trumpąja SMS žinute, kurioje bus nurodyta, kurioje gydymo įstaigoje bus atliekama vakcinacija bei paskirtas skiepijimo laikas.

  Švietimo įstaigų darbuotojai, kurių amžius yra iki 55 m., bus vakcinuojami "AstraZeneca" vakcina, kiti bus skiepijami "Pfizer&Biontech" vakcina.

  Pradėjus skiepyti pedagogus, dar bus tęsiama ir ankstesnių prioritetinių grupių vakcinacija — skiepijami asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, vaistininkai, kurie prisiregistravo vėliau. Tačiau tikimasi, kad tokių asmenų nebus daug.

  Šią savaitę Vilnius gaus iš viso 5 890 vakcinos dozių, iš kurių 2 200 sudarys "AstraZeneca", 3 690 dozių "Pfizer&Biontech" vakcinos.

  Statistikos departamento duomenimis, Vilniuje vienąkart vakcinuoti jau 13 817 asmenys, du kartus — 8 270 asmenų.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1783)

  Dar šia tema

  Specialistai, kurie su COVID-19 susiduria kasdien, gaus didesnes išmokas
  Dulkys su užsienio partneriais aptarė Lietuvos patirtį kovoje su COVID-19
  Putinas pažymėjo Rusijos lyderystę kuriant vakcinas nuo COVID-19
  Tegai:
  švietimo darbuotojai, vakcinacija, Vilnius

  Svarbiausios temos