06:18 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (62)

  Kitas posėdis numatomas po dviejų savaičių. Teismas ketina ir toliau klausyti liudytojų parodymų

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Šiaulių apygardos teismas apklausė keturis liudininkus Lietuvos opozicijos politiko ir "Socialistinio liaudies fronto" lyderio Algirdo Paleckio, kaltinamo "šnipinėjimu Rusijos labui", byloje.

  Du iš jų liudijo teismo posėdžių salėje, o dar du — nuotoliniu būdu naudojant vaizdo konferencijų programą "Zoom". Apklausa vyko kaip viešas posėdis.

  Kaip praneša teismas, parodymus davė buvęs Lietuvos liaudies partijos laikinasis pirmininkas V. P., šios partijos atstovai D. T. ir A. Š. Liudytojai teismui papasakojo, "kokie santykiai juos siejo su kaltinamaisiais, kada, kokiomis aplinkybėmis su jais susipažino". V. P. teismui paaiškino, "kada, kokiais tikslais, konkrečiai kur ir su kokiais asmenimis susitikinėjo per vizitus Maskvoje, kokias D. Bertausko užduotis jis turėjęs įvykdyti".

  Parodymus teismui taip pat davė ir buvęs prosovietinės organizacijos "Jedinstvo" lyderis V. I.

  Kitas posėdis Paleckio byloje numatytas vasario 23 d. Liudytojų apklausa bus tęsiama.

  Byloje apklaustas istorikas Valerijus Ivanovas Sputnik Lietuva papasakojo, kad Lietuvos specialiųjų tarnybų vadovų teiginys apie Lietuvoje veikiančią "šnipų organizaciją" yra nepagrįstas, nebuvo pateikti jokie faktai. Jo nuomone, taip dirbti negalima — "gremėzdiškai, nepadoriai ir kvailai", kaip tai daroma Paleckio atžvilgiu. Istorikas taip pat mano, kad Lietuvos tyrimu bandoma viešai diskredituoti opozicijos politiką.

  Paleckio byla

  2020 m. kovo pradžioje Lietuvos generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl Paleckio bylos. Be jo, byloje taip pat kaltinamas Deimantas Bertauskas. Istorikas Valerijus Ivanovas yra liudytojas.

  Kaltinamieji byloje kaltinami "dalyvavimu organizuotoje grupėje kartu su Rusijos Federacijos žvalgybos pareigūnu ir kitais Rusijos piliečiais" ir "šnipinėjimu Rusijos žvalgybai".

  Paleckis ne kartą yra deklaravęs savo nekaltumą. Kaip arešto priežastį jis nurodė tai, kad Lietuvos valdžia jam keršijo dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto, taip pat dėl jo bendravimo su rusais.

  Jis taip pat teigia, jog prokuratūra daro viską, kad jo byloje būtų išvengta atvirų teismo posėdžių.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau pabrėžė, kad Lietuva visiškai pamina demokratines vertybes, kurias deklaravo stodama į Europos Sąjungą ir NATO.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (62)

  Dar šia tema

  Teismas grąžino Paleckiui asmens tapatybės kortelę
  Teismas Paleckiui intensyvią priežiūrą pratęsė dar trims mėnesiams
  "Tai yra absoliuti fikcija": Paleckis pakomentavo įtariamųjų parodymus savo byloje
  Tegai:
  Lietuva, teismas, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos