05:41 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  VSAT duomenimis, Irako piliečių pasus turintys 9 vyrai ir 3 moterys vėliau pasiprašė prieglobsčio

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Ignalinos rajone Tverečiaus užkardos pasieniečiai sulaikė neteisėtai iš Baltarusijos į Lietuvą patekusią 12 migrantų grupę, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Antradienį, iškart po vidurnakčio, VSAT pareigūnai patruliavo pasienyje su Baltarusija, ties Ignalinos rajono Lazinkų kaimu. Sniege jie pastebėjo nuo valstybės sienos su Baltarusija link Lazinkų vedančius žmonių pėdsakus.

  Jais pasieniečiai atsekė iki kaime esančio negyvenamo namo. Pro langus buvo matyti jame švysčiojančios prožektoriaus šviesos ir žmonių siluetai. Užėję į namo vidų pasieniečiai viename kambaryje aptiko 12 žmonių.

  Juos patikrinus nustatyta, kad 9 vyrai ir 3 moterys turi Irako piliečių pasus, kuriuose nebuvo Šengeno vizų. Pasieniečiai aptiko ir vietą, kur neteisėti migrantai perėjo sieną iš Baltarusijos. Į namą jie įsibrovė, matyt, norėdami sušilti.

  Pasieniečiai migrantus pristatė į Tverečiaus užkardą. Antradienį irakiečiai pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje. VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Migracijos skyriaus pasieniečiai pradėjo pirminius prieglobsčio suteikimo procedūros veiksmus. Apie tai buvo informuotas Migracijos departamentas, nagrinėjantis tokius prieglobsčio prašymus.

  Užsieniečiams atlikti testai dėl COVID-19. Gavus atsakymus bus sprendžiamas klausimas dėl irakiečių apgyvendinimo vietos. Sulaikytieji pristatyti į Švenčionių pasienio užkardoje įrengtas specialias patalpas, skirtas prieglobsčio prašytojams.

  Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

  Taip pat gruodžio 11 dieną Tverečiaus užkardos pareigūnai buvo sulaikę 10 iš Baltarusijos atėjusių Irako piliečių, o sausio 22 dieną — dar 14 irakiečių. Abiem atvejais Ignalinos rajone neteisėtai sieną kirtę migrantai pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

  VSAT duomenimis, į šalį ar per ją į kitas Vakarų valstybes bandančių patekti neteisėtų migrantų skaičius pastaraisiais metais mažėjo. 2018 metais pasieniečiai sulaikė 331 tokį užsienietį, 2019 metais — 167, 2020 metais — 116.

  Dar šia tema

  Pasieniečiai pasakojo, kaip šiuo metu vyksta į Lietuvą atvykstančių asmenų kontrolė
  Baltarusis galimai suklastotą dokumentą rodė Druskininkų pasieniečiams, rusas — Lavoriškių
  Tegai:
  Irakas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Lietuva

  Svarbiausios temos