21:22 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sulaikytos kontrabandos kiekis dar bus tikslinamas, tačiau preliminariu vertinimu, pareigūnams įkliuvo apie 655 tūkst. pakelių cigarečių

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Vasario 5–6 dienomis muitininkai sulaikė du vilkikus, gabenusius stambias cigarečių kontrabandos siuntas, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Vasario 5-ąją Lavoriškių kelio poste sulaikytame vilkike cigaretes bandyta maskuoti tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį vežtomis statybinėmis medžiagomis. O kitą dieną Medininkuose sulaikytame vilkike nelegalūs rūkalai buvo paslėpti po taip pat tranzitu vežtais maisto produktais.

  Apie 17:30 į Lavoriškių kelio postą krovininiu vilkiku "Mercedes Benz" atvažiavęs Rusijos pilietis deklaravo ketinantis per Lietuvą į Kaliningrado sritį gabenti statybines medžiagas: gipsinį tinką ir mineralinę vatą. Muitininkai nusprendė patikrinti mašiną rentgeno kontrolės sistema.

  Tačiau jau pirminės vizualinės apžiūros metu patyrę pareigūnai pastebėjo, kad tik mažą puspriekabės dalį sudaro oficialus krovinys — maišai su statybinėmis medžiagomis. Kitoje dalyje, atskirtoje medžio drožlių plokštėmis, aptiktos cigarečių dėžės. Rūkalų buvo prikrauta visur, kur tik įmanoma — nemažai cigarečių rasta ir mašinos kabinoje (už gulto, daiktadėžėje), taip pat — po puspriekabe buvusioje papildomoje daiktadėžėje. Apytiksliais vertinimais iš viso šiuo vilkiku mėginta pervežti 255 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių "Fest", "Minsk" ir "NZ Gold".

  Dar daugiau nelegalių cigarečių muitinės pareigūnai surado patikrinę antrąjį vilkiką, irgi "Mercedes Benz", apie 06:00 iš Baltarusijos atvažiavusį į Medininkų kelio postą. Šį kartą cigaretės buvo slepiamos puspriekabės galą užkrovus tranzitu į Kaliningrado sritį vežamomis maisto produktų dėžėmis. Bet ir šiuo atveju legalus krovinys tebuvo priedanga cigarečių kontrabandai: puspriekabėje rasta apie 400 tūkst. pakelių cigarečių "Fest".

  Sulaikytos kontrabandos kiekis dar bus tikslinamas, tačiau preliminariu vertinimu pareigūnams įkliuvo apie 655 tūkst. pakelių cigarečių. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — daugiau nei 2,2 mln. eurų.

  Dėl abiejų kontrabandos atvejų MKT pradėti ikiteisminiai tyrimai.

  Dar šia tema

  Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė du albanus, įtariamus Čekijos pasų suklastojimu
  Muitininkai sulaikė pusės milijono eurų vertės kontrabandos siuntą
  "Tuščiame" vilkike muitininkai rado maždaug 100 tūkst. pakelių cigarečių
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, Muitinė, Lietuva

  Svarbiausios temos