23:54 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1412)

  Nuo vasario 15 d. gali atsidaryti nedidelės parduotuvės, galima teikti grožio paslaugas, su treneriu sportuoti lauke

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Trečiadienį Vyriausybė pritarė laipsniško taikomų karantino režimo ribojimų keitimo planui. 

  Karantino ribojimai bus švelninami tiek savivaldybių, tiek nacionaliniu lygiu, atsižvelgiant į pasikeitusią epidemiologinę situaciją šalyje. 

  Ribojimų laisvinimai vyks remiantis 2 rodikliais: naujų atvejų skaičius, tenkantis 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, ir teigiamų testų dalis nuo visų atliekamų tyrimų per 7 dienas.

  Nuo pirmadienio, vasario 15 dienos, išlaikant saugų atstumą bus galima teikti grožio ir kitas individualias paslaugas, atnaujinti veiklą galės ne maisto prekių ir gėlių parduotuvės. 

  "Lietuvoje mažėjant užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičiui, galime atsargiai, palaipsniui leisti veikti daliai prekybos ir paslaugų teikėjų, kurių veikla buvo ribojama dėl pandemijos. Laikantis saugumo ir atstumo reikalavimų bei ribojant žmonių skaičių galės dirbti ne maisto prekių parduotuvės, grožio salonai bei kirpyklos, taip pat galima bus naudotis ir kitomis individualiomis paslaugomis, tokiomis kaip individualūs mokymai ar treniruotės lauke", — teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

  Pokyčiai prekybos sektoriuje 

  Prekybos vietose taip pat turės būti užtikrinamas 20 m2 paslaugos teikimo plotas arba paslaugos teikiamos tik vienam klientui. Parduotuvėse turės būti tiesioginis įėjimas iš lauko, o prie įėjimo — užtikrinamas klientų srauto valdymas. Turguje esančiuose paviljonuose, kuriose yra daug parduotuvių po vienu stogu, prekyba dar negalės būti vykdoma. 

  COVID-19 testas
  © Depositphotos / okskukuruza

  Švelninant ribojimus galima bus prekiauti ne maisto prekėmis lauke nuo laikinų prekybos įrenginių: prekystalių, stendų, stelažų. Ši prekyba galės būti vykdoma tiek atviroje turgavietėje, tiek ir kitose viešose prekybos vietose.

  Bus leidžiama ir prekyba gėlėmis tiek uždaroje patalpoje, tiek lauke. Prekiauti gėlėmis bus galima visose prekybos vietose – ir turguje, ir  prekybos centruose esančiose parduotuvėse. 

  Paslaugos

  Švelninant karantino ribojimus, nuo pirmadienio veiklą galės atnaujinti kirpyklos ir grožio salonai, teikiantys įvairias grožio paslaugas: veido, kūno ir plaukų priežiūros, manikiūro ir pedikiūro, plaukų šalinimo vašku, tatuiravimo, auskarų vėrimo ir ilgalaikio makiažo.

  Taip pat galės būti teikiamos ir kitos individualios paslaugos, kurių metu galimas kontaktas tik tarp vieno paslaugos teikėjo ir vieno paslaugos gavėjo ir kurios trunka ilgiau nei 15 minučių, pvz.: masažai, individualūs mokymai, asmeninės konsultacijos klientui, individualios treniruotės lauke.

  Kai individualios paslaugos teikimo metu reikalingas trumpesnis nei 15 minučių kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir paslaugos gavėjo, turės būti užtikrinamas 10 m2 paslaugos teikimo plotas vienam gavėjui, o kai bus ilgesnis nei 15 minučių kontaktui tarp paslaugos teikėjo ir paslaugos gavėjo — 20 m2 arba abiem atvejais vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas paslaugos gavėjas.

  Sportas 

  Leidžiami individualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai lauke, teikiami fizinio aktyvumo ar sporto specialisto, instruktoriaus ar fizinio aktyvumo ar sporto specialisto paslaugų teikėjo.

  Tiek vykdant prekybą, tiek teikiant individualias paslaugas būtina valdyti asmenų srautą ir užtikrinti saugų atstumą. Be to,  būtina, kad asmenys dėvėtų apsaugines priemones, būtų aprūpinti dezinfekciniu skysčiu. Veiklą norintys vykdyti individualių paslaugų teikėjai ir pardavėjai turės galimybę atlikti COVID-19 testą.

  Laisvalaikio, sporto, pramogų, baseinų, diskotekų, šokių salių, kino teatrų veikla kol kas neleidžiama.

  Karantino ribojimų keitimo plano priemones numatoma kas savaitę aptarti Valstybinės ekstremaliųjų situacijų komisijos (VESK) posėdžiuose ir, prireikus, Vyriausybės pasitarimuose.

  Karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos.

  Iš viso šalyje nustatyti 187 991 koronaviruso infekcijos atvejis, mirė 2 988 žmonės.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1412)

  Dar šia tema

  Mero pavaduotojas apie karantiną: dabar reikia sukąsti dantis ir pakentėti
  Karantino laikotarpiu pagalbą išsikviesti galima ir SMS žinute
  Draudikai įvardijo, kokie nelaimingi nutikimai dažniausiai įvyksta per karantiną
  Tegai:
  karantinas, vyriausybė

  Svarbiausios temos