05:49 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Deimantei Kedytei ir jos motinai yra taikoma apsauga nuo nusikalstamo poveikio, o tai yra valstybės paslaptį sudaranti informacija

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Trečiadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės sūnaus Karolio skundą Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai dėl jos atsisakymo skubiai sudaryti sąlygas jam pamatyti savo pusseserę Deimantę Kedytę.

  Anot teismo, tarnyba pagrįstai atsisakė tenkinti Venckaus prašymą, motyvuodama, kad jo pusseserei ir jos motinai Lietuvos policijos generalinio komisaro sprendimu taikoma apsauga nuo nusikalstamo poveikio, o tai yra valstybės paslaptį sudaranti informacija.

  Venckienės byla

  Neringa Venckienė kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, antstolio veiklos trukdymu, sveikatai padaryta žala ir pasipriešinimu valstybės tarnautojai. Buvusi teisėja nepripažino kaltės. Ji pasinaudojo teise duoti parodymus po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

  Byla buvo pradėta po to, kai Venckienė pasipriešino policijai, kuomet teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namus ir prievarta pasiėmė jos dukterėčią Deimantę Kedytę, kuri tapo pedofilų auka. Teismas pareikalavo, kad vaikas būtų paimtas iš tetos ir atiduotas Laimutei Stankūnaitei, mergaitės motinai, kuri buvo įtariama tuo, kad pati atidavė dukrą seksualiniam išnaudojimui. Apie tolimesnį merginos likimą nieko nežinoma.

  2013 metais Venckienė kartu su sūnumi Karoliu pabėgo į JAV. Po penkerių metų Amerikos valdžia Lietuvos vadovybės prašymu ją areštavo ir išsiuntė į kalėjimą Čikagoje. Vėliau ji buvo grąžinta į tėvynę.

  Buvusi teisėja pažymėjo, kad per dešimt metų Lietuvos valdžia nepateikė realių jos kaltės įrodymų, o Lietuvos prokurorai nuo pat pradžių stengėsi užglaistyti pedofilijos skandalą.

  Dar šia tema

  Politologas: Venckienė užsidirba politinį kapitalą skambia tema
  Venckienė apkaltino buvusį generalinį prokurorą melu
  Komunistų partija vis dar valdo: Venckienė abejoja Lietuvos "šviesia ateitimi"
  Tegai:
  Karolis Venckus

  Svarbiausios temos