13:20 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1487)

  Nuo šiol bus skelbiami platesni mirčių nuo COVID-19 ligos duomenys, įtraukiant ir asmenis, kurių tiesioginė mirties priežastis ne koronavirusas

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Statistikos departamentui ketvirtadienį pradedant skelbti daugiau duomenų apie mirtis nuo COVID-19, paaiškėjo tikrasis mirčių mastas, spaudos konferencijoje pareiškė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

  Pasak SAM vadovo, pasikeitusi statistinė ataskaita leis daugiau suprasti apie COVID-19 sergamumą, su tuo susijusias mirtis, testavimo, vakcinavimo procesų eigą. Šie aspektai vertingi vertinant dienos situaciją ir pandemijos pasekmes, pažymėjo vadovas.

  Ketvirtadienio duomenimis, žmonių, kurių pagrindinė diagnozė buvo COVID-19, iki šiol mirė 3 013. Pridėjus prie šių mirčių visas, kai žmonės mirė turėdami COVID-19 diagnozę, bendras skaičius siekia 5 192 mirtis. Prie jų pridėjus visus likusius žmones, kurie mirė per 28 dienas po COVID-19 diagnozės nuo bet kokių ne išorinių mirties priežasčių, mirčių skaičius siekia 5 840.

  "Kaip išskirtinį pavyzdį norėčiau įvardinti ir išskirti perteklinių mirčių klausimą, kuris dabar galės būti vertinamas pasitelkiant naujus rodiklius", — teigė jis.

  Dulkys atkreipė dėmesį, kad naujoji mirčių skaičiavimo metodika leis tiksliau įvertinti mirčių mastą Lietuvoje. Pasak jo, jau dabar matoma, kiek asmenų tiesiogiai mirė nuo COVID-19 ligos, beveik antra tiek mirė, kuriems buvo diagnozuota liga, tačiau jų apskritoje iki šiol nebuvo.

  Lietuvos statistikos departamento vadovė dr. Jūratė Petrauskienė pažymėjo, kad siekiant išsamiau pateikti šiuos rodiklius, departamentas įvedė tris mirčių nuo COVID-19 apibrėžimus: siauriausią, kai mirties priežastis yra COVID-19 liga, platesnis apibrėžimas, kai COVID-19 nėra pagrindinė, bet viena iš mirties priežasčių, ir trečioji — plačiausia, kai bus pateikiami duomenys apie visus per 28 dienas mirusius asmenis, kurie sirgo COVID-19 liga.

  Bendrovės "Euromonitor International" duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius, dalyvaujantis ekspertų grupėse COVID-19 klausimais, sureagavo į naujus mirtingumo duomenis savo paskyroje Facebook

  "Patikslinus covid-19 mirčių skaičiavimo metodiką, praktiškai visos perteklinės mirtys (Audrūnas Gruslys jų buvo suskaičiavęs apie 6000) pasirodo yra nuo covid-19. Taigi ne karantinas žudo žmones, o covid-19. Kas galėjo pagalvoti. Dinamika irgi aiškiai rodo, kad būtent įvesti apribojimai prisidėjo prie mirčių mažėjimo. Gaila, kad tik dabar pamatėme tikrąją epidemijos kainą", — parašė jis. 

  Anksčiau Statistikos departamentas pranešė, kad pernai Lietuvoje mirė 13 proc., aba 5,1 tūkst. žmonių daugiau nei 2019 metais. Tai didžiausias mirtingumo padidėjimas nuo 1990 metų.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1487)

  Dar šia tema

  Lietuvoje startuoja pirmieji tyrimai koronaviruso mutacijoms nustatyti
  PSO paragino nepasikliauti vien JAV žvalgybos duomenimis apie koronavirusą
  Lietuvos ligoninėse — penkiskart daugiau pacientų nei prieš antrosios bangos pradžią
  Sveikatos apsaugos ministras masinės vakcinacijos terminą pavadino "negalimu"
  Tegai:
  Lietuva, Arūnas Dulkys, COVID-19

  Svarbiausios temos