05:36 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  "AstraZeneca" vakcinos šiuo metu yra naudojamos švietimo sektoriaus darbuotojų ir kandidatų į šalies sporto rinktines, atstovausiančias Lietuvai Tokijaus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse, skiepijimui 

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Ketvirtadienį į Lietuvą pristatyta antroji "AstraZeneca" vakcinos siunta, kurią sudaro 12 600 vakcinos dozių, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

  "Policijos lydimas furgonas ketvirtadienį ryte iš Belgijos į Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlį pristatė dar vieną kompanijos "AstraZeneca" vakcinos siuntą", — rašoma pranešime. 

  "AstraZeneca" vakcinos šiuo metu yra naudojamos švietimo sektoriaus darbuotojų skiepijimui. Ketvirtadienį jomis taip pat pradėti skiepyti kandidatai į šalies sporto rinktines, atstovausiančias Lietuvai 2021 m. Tokijaus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse.

  Vakar į Lietuvą buvo pristatyta aštuntoji dviejų farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" sukurtos vakcinos nuo koronaviruso siunta. Siuntą sudarė 22 230 vakcinos dozių. 

  Iš viso pagal išankstines sutartis, kurios yra sudarytos su šešiais gamintojais, Lietuva yra užsakiusi daugiau nei 9 mln. vakcinos dozių.

  Šio vakcinų kiekio turėtų užtekti paskiepyti daugiau nei 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskieptų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

  Karantinas respublikoje įvestas nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos. Vasario 10 dieną Vyriausybė patvirtino karantino švelninimo planą.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 189 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3 tūkst. žmonių. Tuo tarpu, nepaisant naujų COVID-19 infekcijos atvejų sumažėjimo, pacientų, sergančių šia liga, skaičius vis dar yra penkis kartus didesnis nei iki antrosios pandemijos bangos pradžios.

  Dar šia tema

  "Nužudo milijonus piliečių": bulgarai pasmerkė ES atsisakymą naudoti "Sputnik V"
  Vilniuje prasideda švietimo įstaigų darbuotojų vakcinacija
  Andriukaitis mano, kad Lietuva neturi atsisakyti "Sputnik V" vakcinos
  ES pasakojo apie masinės vakcinacijos nesėkmes
  Tegai:
  Lietuva, vakcina

  Svarbiausios temos