15:19 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvo manoma, kad politikas tariamai reikalavo didelio kyšio iš įmonės, rekonstravusios jo tėvų namus

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Lietuvoje buvo nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl galimo buvusio susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus kyšininkavimo. Apie tai pranešė Lietuvos prokuratūros spaudos tarnyba.

  Ištyrus ir įvertinus tyrimo metu gautus duomenis, liudytojų parodymus ir visas aplinkybes, nustatyta, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar teisės pažeidimo požymių.

  Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas praėjusiais metais po pranešimų apie neva neteisėtus Narkevičiaus veiksmus. Buvo daroma prielaida, kad 2008 metais buvo sudarytas pareiškėjo ir politiko susitarimas, jog pareiškėjo valdoma statybų bendrovė be tiesioginio atlygio rekonstruos Narkevičiaus tėvų namus, o pats Narkevičius, kaip valstybės tarnautojas, padės bendrovei laimėti atviri konkursai atnaujinti kai kurias Vilniaus ir Trakų savivaldybių švietimo įstaigų švietimo įstaigas. Tuo metu Narkevičius dirbo Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje, buvo Trakų rajono savivaldybės tarybos narys.

  Prokuroras teigė, kad tyrimo metu nebuvo gauta jokių objektyvių įrodymų, jog Narkevičius būtų reikalavęs iš pareiškėjo didelio kyšio. Parodymų vertinimas ir viešųjų pirkimų medžiagos analizė objektyvių įrodymų apie viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus vykdant renovacijos projektą nepateikė.

  Ikiteisminio tyrimo metu taip pat nebuvo nustatyta duomenų apie Vilniaus ir Trakų švietimo įstaigose padarytus viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

  "Ikiteisminio tyrimo metu taip pat negauta jokių duomenų apie Viešųjų pirkimų tarnybos ar kitų kompetentingų institucijų nustatytus viešųjų pirkimų, vykdytų Vilniaus ir Trakų ugdymo įstaigose, procedūrų pažeidimus", — teigiama pranešime.

  Įvertinęs duomenų visumą, prokuroras padarė išvadą, kad ikiteisminis tyrimas dėl galimo kyšininkavimo turėtų būti nutrauktas.

  Tegai:
  byla, prokuratūra, Jaroslavas Narkevičius

  Svarbiausios temos