13:25 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1487)

  Pabrėžiama, kad per tris mėnesius šią programėlę parsisiuntė beveik 300 tūkst. arba 10 proc. Lietuvos gyventojų

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena apie mobiliosios programėlės "Korona Stop LT" naudą ne tik persirgusiems, bet ir pasiskiepijusiems asmenims, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pažymima, kad ji naudinga, nes asmenys gali pakartotinai užsikrėsti, bei pasiskiepijusiems, nes jie taip pat gali būti viruso nešiotojais ir platinti virusą.

  Pabrėžiama, kad per tris mėnesius šią programėlę parsisiuntė beveik 300 tūkst. arba 10 proc. Lietuvos gyventojų. Latvijoje ir Estijoje panašią programėlę naudoja po 15 proc., Vokietijoje — per 30 proc., o Suomijoje — daugiau nei pusė populiacijos.

  "Programėlė yra papildoma koronaviruso prevencijos priemonė ir didelė pagalba epidemiologams, kurie nepajėgia atsekti visų užsikrėtusiojo kontaktų ir pranešti apie infekcijos riziką. Tad programėlė jos naudotojus įspėja, jei jie buvo arti užsikrėtusių žmonių. Programėlė informuoja ne apie dabartinius, o apie buvusius kontaktus", — sakė NVSC užkrečiamųjų ligų specialistė Daiva Razmuvienė.

  Vakcinacija Lietuvoje pradėta gruodžio 27 dieną. Naujausiais duomenimis, 53 246 gyventojai yra visiškai paskiepyti, o 90 963 žmonės gavo tik pirmąją vakcinos dozę.

  Karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1487)
  Tegai:
  mobilioji programėlė, koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos