20:34 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1417)

  Pabrėžiama, kad šiomis vakcinomis bus tęsiamas švietimo įstaigų darbuotojų, sveikatos priežiūros sistemos ir socialinių darbuotojų skiepijimas

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Iš Belgijos į Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlį buvo pristatyta trečioji "Modernos" kompanijos vakcinos siunta su 6 000 vakcinos dozių, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Pabrėžiama, kad šiomis "Modernos" vakcinomis bus tęsiamas švietimo įstaigų darbuotojų, sveikatos priežiūros sistemos ir socialinių darbuotojų skiepijimas.

  Koronaviruso testas
  © Depositphotos / okskukuruza

  ES šalims išsidalijus gamintojo siūlomą vakcinų kiekį, liko neišdalytų dozių, todėl Europos Komisija paragino valstybes nares solidarizuotis ir įsigyti minimalų kiekį vakcinų, t. y. 10 tūkst. dozių. Reaguodama į šį raginimą ir paankstintą papildomų "Modernos" vakcinų pristatymo terminą Vyriausybė šiam pasiūlymui pritarė.

  Praėjusį mėnesį ministrų kabinetas nepritarė papildomų vakcinų pirkimui iš "Modernos" kompanijos, nes gamintojas padidino kainą ir išplėtė pristatymo terminus iki kitų metų.

  Iki šiol pagal išankstinę sutartį su "Moderna" Lietuvai buvo numatyta 496 tūkst. vakcinos dozių. 

  Iš viso pagal išankstines sutartis, sudarytas su šešiais gamintojais, Lietuva yra užsakiusi daugiau nei 9 mln. vakcinos dozių.

  Šio vakcinų kiekio turėtų užtekti paskiepyti daugiau nei 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskieptų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1417)
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, Lietuva

  Svarbiausios temos