19:43 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1493)

  Kaip pažymėjo buvęs ministras pirmininkas, klausimo perkėlimas į politinę plotmę niekam nebus naudingas

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis mano, kad rusiškos "Sputnik V" vakcinos nuo COVID-19 nereikėtų politizuoti, praneša TASS su nuoroda į vietos žiniasklaidą. 

  "Nenoriu politizuoti jokios tabletės, piliulės, skiepo ar vakcinos. Jeigu Europos vaistų agentūra įregistruos vaistą, nesvarbu, kur jis būtų pagamintas, arba įregistruos skiepą, kuris yra efektyvus ir duodantis rezultatą, gelbės Lietuvos žmonių gyvybes, tai, manau, kad ir Europos Sąjungos sprendimas bus toks, jeigu matome apimčių skiepijimo trūkumą", — teigė Skvernelis.

  Kaip pažymėjo buvęs premjeras, klausimo perkėlimas į politinę plotmę niekam nebus naudingas. "Jeigu mes iš karto žiūrėsime per tą prizmę, tai mes apskritai tada turime neturėti jokių prekybinių santykių [su Rusija]", — mano Skvernelis.

  Šią savaitę nepolitizuoti Rusijos vakcinos "Sputnik V" ragino socialdemokratas, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialusis pasiuntinys Europos regionui Vytenis Andriukaitis. Jis teigia neabejojantis, kad Europos vaistų agentūra patvirtins "Sputnik" vakcinos saugumą ir efektyvumą. "Reikia galvoti, kaip užtikrinti vakcinavimą visame pasaulyje, įskaitant visą Europos regioną, kuris apima 53 valstybes, naudojant kuo daugiau įmanomų saugių ir efektyvių vakcinų. Nesvarbu, ar tai bus "AstraZeneca", ar "Sputnik", ar "Pfizer" ir taip toliau", — sakė politikas.

  Vakcinacija Lietuvoje pradėta gruodžio 27 dieną. Naujausiais duomenimis, 53 246 gyventojai yra visiškai paskiepyti, o 90 963 žmonės gavo tik pirmąją vakcinos dozę.

  Iš viso pagal išankstines sutartis, kurios yra sudarytos su šešiais gamintojais, Lietuva yra užsakiusi daugiau nei 9 mln. vakcinos dozių.

  Šio vakcinų kiekio turėtų užtekti paskiepyti daugiau nei 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskieptų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1493)

  Dar šia tema

  Lietuvos URM pripažįsta, kad "Sputnik V" pirkimo klausimas yra susijęs su politika
  "Absurdiškas pasirinkimas": Puškovas įvertino Lietuvos planus nepirkti "Sputnik V"
  Lietuvos užsienio reikalų ministras pavadino Borelio pagyrimą "Sputnik V" "pralaimėjimu"
  Nuolatinis Rusijos atstovas ES papasakojo apie Vakarų "praregėjimą" dėl "Sputnik V"
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, Sputnik V, COVID-19

  Svarbiausios temos