17:46 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad pasitikėjimas policija viršija Europos Sąjungos (ES) vidurkį — nedaug nusileidžiama Šiaurės Europos šalims, dalijamės 7–8 vieta su Liuksemburgu iš 28-ių ES valstybių narių

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Šalyje daugėja žmonių, kurie Lietuvoje palankiai vertina kriminogeninę situaciją ir jaučiasi saugūs, praneša Vidaus reikalų ministerija (VRM).

  Pažymima, kad pasitikėjimas policija viršija Europos Sąjungos (ES) vidurkį — nedaug nusileidžiama Šiaurės Europos šalims, dalijamės 7–8 vieta su Liuksemburgu iš 28-ių ES valstybių narių.

  Pabrėžiama, kad Lietuvą aplenkė tik Danija, Suomija, Nyderlandai, Švedija, Estija ir Vokietija. Kaip rodo Vidaus reikalų ministerijos (VRM) inicijuota gyventojų apklausa, didėja pasitikėjimas ir kitomis viešąjį saugumą užtikrinančiomis tarnybomis. 

  "Augantis pasitikėjimas pareigūnais ir visuomenės saugumo jausmas — tai sistemingo ir nuoseklaus institucijų darbo rezultatas. Žmonės mato greitą pareigūnų reagavimą į įvykius ir vis gerėjantį aptarnavimą. Tie, kurie turėjo tiesioginių reikalų su policija, Bendruoju pagalbos centru (BPC), Valstybės sienos apsaugos tarnyba, "Regitra", šias institucijas vertina daug geriau nei jų neturėjusieji", — sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. 

  Kartu teigiama, kad tyrimo rezultatai parodė ir augantį pačių žmonių sąmoningumą — 83 proc. respondentų nurodė, kad jie ėmėsi kokių nors veiksmų, kad apsaugotų savo nuosavybę, pvz. net 38 proc. žmonių bendradarbiauja su kaimynais, saugodami vieni kitų turtą, maždaug 33 proc. gyventojų apdraudė savo turtą.

  "Matome, kad dalis žmonių rūpinasi savo asmens duomenimis, tačiau šį rodiklį reikia gerinti, reikia didinti žmonių sąmoningumą, juolab kad vis daugiau nusikalstamų veikų persikelia į elektroninę erdvę", — sako vidaus reikalų ministrė.

  Pažymima, kad tyrimas parodė, jog 68 proc. žmonių, kurie palankiai vertina policijos reagavimą į iškvietimus, mano, kad policija greitai reaguoja ir atvyksta į įvykio vietą. Lietuva taip pat yra iš tų šalių, kur gyventojų pasitikėjimas policija yra gana aukštas ir siekia 78 proc., visoje ES pasitikėjimo policija vidurkis yra 71 proc.

  Taip pat padaugėjo žmonių, kurie teigiamai vertina ugniagesių darbą, t. y. 88 proc. apklausoje dalyvavusiųjų. 82 proc. teigiamai atsiliepia ir apie BPC veiklą. 

  Tegai:
  pasitikėjimas, Lietuva, Vidaus reikalų ministerija (VRM)

  Svarbiausios temos