20:31 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Petraičio teigimu, Sveikatos apsaugos ministerijos viešai pateikta nuomonė dėl NVSC darbo organizavimo trūkumų nebuvo pagrįsta

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro direktorius Robertas Petraitis bus atleistas iš pareigų, penktadienį pranešė NVSC spaudos tarnyba.

  Pasak NVSC direktoriaus, tai yra politinis sprendimas. Šiandien vykusio kasmetinio vertinimo metu pristatęs praėjusių metų veiklos rezultatus, Petraitis iš sveikatos apsaugos ministro konkrečių veiklos vertinimų neišgirdo, nepaisant to, buvo nurodyta, jog vadovo veikla bus vertinama nepatenkinamai ir jis bus atleistas iš pareigų, nors turėjo progą išeiti susitarimo būdu.

  Petraitis teigia, kad šis sprendimas priimtas jau seniai, kai buvo nuspręsta, kad "reikia rasti kaltą". 

  "Buvau gavęs pasiūlymą NVSC palikti susitarimo būdu, tai yra numatant tam tikras susitarimo sąlygas. Paprastai tariant, man buvo pasiūlyta palikti darbą su solidžia kompensacija už pasižadėjimą neteikti informacijos apie ministerijos veiklą. Įvertinus, kad iki kadencijos pabaigos liko vos keli mėnesiai, man tai būtų buvęs pats paprasčiausias sprendimas. Ir, matyt, tai būtų buvę kai kam labai palanku, nes situacija būtų buvusi "nunulinta". Bet, kaip ir sakiau, visą laiką dirbau sąžiningai. Vienintelis dalykas dėl kurio apgailestauju — tai, kad į šį politikavimą įtraukti įstaigos darbuotojai, dieną ir naktį dirbę ir dirbantys tam, kad įveiktume šią situaciją", — sako Petraitis.

  Be to, jo teigimu, Sveikatos apsaugos ministerijos viešai pateikta nuomonė dėl darbo organizavimo trūkumų nebuvo pagrįsta. 

  "Jokių argumentų, neskaitant "viskas blogai", nebuvo pateikta ir vertinimo metu. Taip pat jokių argumentų nebuvo pateikta ir atliekamo tarnybinio patikrinimo metu, kuriame kritika iš esmės reiškiama dėl direktoriaus viešai pateiktų pasisakymų", — rašoma pranešime.

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktoriui Robertui Petraičiui buvo pasiulyta trauktis iš užimamų pareigų sausio pradžioje. Petraitis trauktis atsisakė.

  Petraitis eina NVSC direktoriaus pareigas nuo 2017 metų. Anksčiau jis ejo centro direktoriaus pavaduotojo pareigas.

  Tegai:
  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos