06:01 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Konstitucinis Teismas pažymėjo, kad Vilniaus universitetas gali nustatyti amžiaus cenzą dėstytojams, tačiau išimtys leidžiant dirbti vyresniems dėstytojams turi būti aiškiai apibrėžtos

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Konstitucinis Teismas (KT) konstatavo, kad universitetai, siekdami užtikrinti aukštojo mokslo kokybę, gali nustatyti amžiaus cenzą dėstytojams. Apie tai praneša KT spaudos tarnyba.

  KT penktadienį pripažino, kad maksimalios cenzo amžiaus ribos nustatymas savaime nėra laikomas Konstitucijoje draudžiamu diskriminavimu dėl amžiaus, nes tokia nuostata, kaip teigia KT, siekiama konstituciškai svarbaus tikslo — užtikrinti aukštojo mokslo kokybę.

  Teismas taip pat pripažino, kad Vilniaus universiteto (VU) Statuto nuostata, numatanti, kad "vyresni kaip 65 metų dėstytojai ir mokslo (meno) darbuotojai gali dirbti universitete, jeigu Senatas pritaria, kad su jais būtų sudaryta terminuota darbo sutartis ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui", prieštarauja Konstitucijai. 

  KT teigimu, Statute turėtų būti nustatyti bendro pobūdžio kriterijai, pagal kuriuos Senatas spręstų, ar pritarti vyresnių kaip 65 metų dėstytojų ir mokslo darbuotojų terminuotų sutarčių sudarymui. 

  Į KT dėl Vilniaus universiteto Statute numatyto ribojimo dirbti vyresniems nei 65 metų dėstytojams kreipėsi Vilniaus apygardos teismas, prašydamas ištirti, ar Konstitucijai neprieštarauja VU Statuto nuostata, jog "vyresni kaip 65 metų dėstytojai ir mokslo (meno) darbuotojai gali dirbti universitete, jeigu Senatas pritaria, kad su jais būtų sudaryta terminuota darbo sutartis ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui".

  Dar šia tema

  Čmilytė-Nielsen iškėlė kandidatą į Konstitucinio Teismo teisėjus
  Kas trečiam pensininkui Lietuvoje gresia skurdas
  Lietuvos Konstitucinis Teismas gavo voką su neaiškios kilmės milteliais
  Tegai:
  Vilniaus universitetas, Konstitucinis Teismas

  Svarbiausios temos