07:03 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Gyvūnai perduoti laikiniems globėjams, paimtas sunkiai sirgęs šuo jam teikiant būtinąją pagalbą veterinarijos klinikoje nugaišo

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Pasvalio rajone pareigūnai iš gyvenamųjų patalpų paėmė ir per pusšimtį netinkamomis sąlygomis laikytų šunų ir kačių, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  Pasvalio rajono savivaldybės, VMVT ir policijos atstovams vykdant teismo nutartį patikrintose patalpose Pasvalio rajone rasti netinkamai prižiūrėti 53 augintiniai: 39 katės ir 14 šunų. Visi jie perduoti laikiniems gyvūnų globėjams.

  Į gyvenamąsias patalpas, kuriose buvo laikomi gyvūnai, pareigūnams patekti pavyko tik gavus teismo leidimą. Patikrinimo metu konstatuota, kad gyvūnai laikyti visiškai netinkamomis sąlygomis, keliančiomis grėsmę jų sveikatai ir gerovei. Gyvūnai nesterilizuoti, todėl jų skaičius nuolat didėjo.

  VMVT duomenimis, gyvūnai buvo nepakankamai šerti ir girdyti, laikymo sąlygos neatitiko net būtiniausių gyvūnų poreikių, jiems nesuteikta privaloma veterinarinė priežiūra: gyvūnai neskiepyti nuo pasiutligės, profilaktiškai jiems neduoti vaistai nuo vidaus ir išorės parazitų, sergantiems gyvūnams neteiktas veterinarinis gydymas, todėl kai kuriems grėsė žūtis. 

  Dalis kačių buvo užsikrėtusios parazitais, turėjo akivaizdžių odos, akių pažeidimų. Patikrinimo metu paimtas sunkiai sirgęs šuo jam teikiant būtinąją pagalbą veterinarijos klinikoje nugaišo.

  Paimti gyvūnai Pasvalio r. savivaldybės administracijos atstovų laikinai globai buvo perduoti gyvūnų globos organizacijų atstovams.

  Dar šia tema

  Iš prieglaudos paimtas šuo išgelbėjo naujojo šeimininko gyvybę
  Šalčių metu VMVT sulaukė daug pranešimų apie pasimetusius gyvūnus
  Prienų rajone aplinkosaugininkai aptiko nelegaliai sumedžiotus ir laikomus gyvūnus
  Tegai:
  šuo, katė, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos