12:29 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1405)

  Tuo pačiu pranešime pabrėžiama, kad vykdant aktyvią koronaviruso stebėseną pagal nacionalinius Lenkijos teisės aktus, iš ūkio buvo atrinkta 20 audinių mėginių

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad situacija dėl koronaviruso SARS-CoV-2 audinių ūkiuose Europoje dar vyrauja.

  Pažymima, kad Lenkijos veterinarijos inspekcija oficialiai patvirtino pirmąjį koronaviruso SARS-CoV-2 atvejį audinių ūkyje, įsikūrusiame Lenkijos Pomorskie regione, kur buvo auginamos 5 845 audinės. Ankstesni pranešimai apie įtarimus nebuvo patvirtinti.

  Tuo pačiu pranešime pabrėžiama, kad vykdant aktyvią koronaviruso stebėseną pagal nacionalinius Lenkijos teisės aktus, iš ūkio buvo atrinkta 20 audinių mėginių.

  "Sausio 30 dieną Lenkijos Nacionalinis veterinarijos vertinimo institutas 4 audinėms patvirtino SARS-CoV-2. Vasario 3 dieną Lenkijos veterinarijos inspekcija apie nustatytą teigiamą koronaviruso atvejį audinių ūkyje pranešė Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijai. Lenkijos veterinarijos inspekcijos duomenimis, visos ūkyje buvusios audinės nugaišintos", — teigiama pranešime.

  Vertinant ir valdant viruso plitimo riziką, šiuo metu į Lietuvą draudžiama įvežti gyvas audines iš šalių, kuriose koronavirusas nustatytas audinių ūkiuose — Danijos, Švedijos, Graikijos, Ispanijos, Olandijos, Italijos, Prancūzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, o nuo šiol — ir Lenkijos.

  Nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio pabaigos, kai Jonavos r. buvo nustatytas pirmasis protrūkis, iki šios dienos iš šalies audinių ūkių Jonavos, Radiviliškio, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių, Kaišiadorių, Rokiškio ir Kelmės r. iš viso buvo atrinkti 477 gaišusių audinių mėginiai, 135 iš jų rezultatai buvo teigiami (Jonavos ir Radvilioškio r. ūkiuose), likusių — neigiami.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1405)
  Tegai:
  Lenkija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), koronavirusas

  Svarbiausios temos