23:31 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1432)

  Tikimasi, kad masinis Lietuvos piliečių skiepijimas prasidės šį pavasarį. Pirmąjį metų ketvirtį bus paskiepyti visi vyresni nei 65 metų senjorai

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija atnaujino gyventojų skiepijimo nuo COVID-19 planą, kad būtų atsižvelgta į farmacijos kompanijų "AstraZeneca", "BioNTech" ir "Pfizer", "Moderna" parengtus vakcinų pristatymo planus.

  Jei gamintojai užtikrins stabilų vakcinų tiekimą, visi vyresni nei 65 metų žmonės bus skiepijami pirmąjį šių metų ketvirtį pagal atnaujintą skiepijimo planą, o masinis skiepijimas prasidės šį pavasarį. Planas bus atnaujintas gavus naujus duomenis apie į Lietuvą pristatytų vakcinų skaičių.

  Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos, Valstybinės vaistų kontrolės agentūros ir Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos rekomendaciją buvo nuspręsta skiepyti "AstraZeneca" vyresnius nei 18 metų žmones.

  Taip pat buvo nuspręsta vakcinuoti visą vyresnę nei 18 metų amžiaus populiaciją šio gamintojo vakcina su 12 savaičių pertrauka tarp pirmosios ir antrosios vakcinacijos.

  Lietuvoje karantinas buvo įvestas nuo lapkričio pradžios ir pratęstas iki vasario pabaigos. Vyriausybė patvirtino planą, kaip palengvinti apribojimus, atsižvelgiant į atvejų skaičių. Pakeitimai palies ne maisto prekių parduotuves, maitinimo įstaigas ir paslaugų sektorių.

  Tuo pačiu metu, nepaisant naujų koronavirusinės infekcijos atvejų sumažėjimo, pacientų, sergančių COVID-19, skaičius vis dar yra penkis kartus didesnis nei iki antrosios pandemijos bangos pradžios.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 190 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė 3 080 žmonių.

  Anksčiau Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Arūnas Dulkys abejojo, kad masinis gyventojų skiepijimas iki vasaros pabaigos galimas esant dabartiniam skiepijimo tempui.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1432)
  Tegai:
  vakcinacija, Lietuva, vakcina

  Svarbiausios temos