07:29 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sekmadienio duomenimis, sergamumo vidurkis Lietuvoje yra 273 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Sergamumo rodikliai Lietuvoje ir toliau gerėja, todėl šalis pamažu juda iš raudonosios į geltonąją zoną, po pirmadienį vykusio Valstybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdžio pareiškė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

  Ministrė pasidalino, jog, sekmadienio duomenimis, sergamumo vidurkis Lietuvoje yra 273 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų, teigiama COVID-19 testų dalis siekia 7 proc.

  Tačiau Bilotaitė pastebėjo, kad situacija skirtingose savivaldybėse yra labai nevienoda. Nors yra savivaldybių, kuriose per savaitę nebuvo fiksuota naujų atvejų, visgi kai kuriose jų situacija yra sudėtingesnė. Tarp tokių savivaldybių yra Visagino, Biržų, Rokiškio savivaldybės. Situacija geresnė Rietavo ir Birštono savivaldybėse — jos gali būti priskiriamos geltonajai zonai.

  "Bendri gerėjantys skaičiai leidžia pradėti diskusiją apie judėjimo atlaisvinimus. Vidaus reikalų ministerija siūlo palaipsniui atlaisvinti judėjimą tarp miestų ir jų žiedinių savivaldybių. Pradėti siūlytume nuo trijų mažesniųjų — Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų bei jų žiedinių savivaldybių", — savo Facebook paskyroje rašė ministrė.

  Bilotaitės teigimu, spręsdama, ar atlaisvinti judėjimą, Vyriausybė trečiadienį nutars ir kada tai padaryti.

  Be to, ministrė kalbėjo, kad šios trys savivaldybės pasirinktos, nes norima judėjimą atlaisvinti palaipsniui, o dėl kitų savivaldybių gali būti sprendžiama vėliau.

  Bilotaitės teigimu, karantino laikotarpiu susidarė situacija, kai 13 tūkst. žmonių šiuo metu laukia vairavimo egzamino, todėl negali įsidarbinti ar tęsti jau pradėtų darbų.

  "Laipsniško karantino režimo ribojimų keitimo plane, kuriam yra pritarusi Vyriausybė, numatyta, jog vairavimo egzaminai ir praktiniai vairavimo mokymai galėtų būti leidžiami, kai sergamumas pasieks 200 atvejų per 14 dienų, o teigiamų testų dalis — 4-10 proc. Įvertinus sergamumo situacijos dinamiką, manau, galime drąsiai prognozuoti, kad šiuos skaičius turėsime jau kitą pirmadienį", — komentavo ji.

  Iš viso šalyje nustatyti 190 937 koronaviruso infekcijos atvejai, pasveiko 175 034, mirė 3 080 žmonių.

  Karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos.

  Dar šia tema

  Rusija užregistravo testą "britiškajai" SARS-CoV-2 padermei nustatyti
  "Britiškoji" koronaviruso padermė pripažinta iki 70 % mirtinesne
  Lietuva atnaujino gyventojų vakcinacijos nuo COVID-19 planą
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Vidaus reikalų ministerija (VRM)

  Svarbiausios temos