19:31 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Apie didžiausią žalą pranešė Panevėžio, Šalčininkų, Dubravos, Kretingos, Nemenčinės, Varėnos bei Trakų regioninių padalinių miškininkai

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Miškininkai įvertino, kokią žalą miškui padarė neseniai šalį savo gausa stebinęs ir dvi paras trukęs snygis, miškuose išvartęs medžius, rašo VĮ Valstybinių miškų urėdijos spaudos tarnyba.

  Žiema
  © Sputnik / Павел Львов

  Pasak Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus Valdo Kaubrės, miškuose pažeista apie 20 tūkst. kubinių metrų medienos — tai yra apie 40 tūkst. medžių.

  "Aiškesniam vaizdui susidaryti, tai būtų apie 100 hektarų plyno miško kirtimo — maždaug 100 futbolo stadionų. Iš pradžių mūsų miškininkai padėjo energetikams pasiekti nutrauktus laidus, seniūnijoms valyti kelius iki atokių kaimų. Dabar miškininkai snygio padarinius likviduos miškuose, kad pavasarį išvartyti medžiai netaptų medžių kenkėjų židiniais", — pasakojo Kaubrė.

  Apie didžiausią žalą pranešė Panevėžio, Šalčininkų, Dubravos, Kretingos, Nemenčinės, Varėnos bei Trakų regioninių padalinių miškininkai, kur medžiai išvartyti maždaug 30 tūkst. hektarų plote.

  Pabrėžiama, jog pirmiausia miškininkai padėjo energetikams: vieni padėjo brautis iki pažeistų elektros linijų, kiti seniūnijoms valyti kelius iki atokių, gausaus sniego ir sniegolaužų izoliuotų kaimų. Naudojant techniką imtasi valyti ir medžiais užverstus kelius miškuose.

  Valstybinių miškų urėdijos Medienos ruošos skyriaus vadovas Vigantas Kraujalis teigė, kad panašią žiemą turėjome gal tik 2009-aisiais.

  Dar šia tema

  Vaistininkai pastebėjo, jog šią žiemą padidėjo gyventojų noras padėti vienas kitam
  Manoma, kad vasaris Lietuvoje bus šaltesnis nei įprasta
  Pramogos su rogutėmis: kada žiemos džiaugsmus lydi traumos
  Tegai:
  žala, sniegas, Valstybinių miškų urėdija

  Svarbiausios temos