12:40 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Premjerės teigimu, kadangi šiemet Vasario 16-oji švenčiama be šventinių susibūrimų ir iškilmingų minėjimų, tai gera proga apmąstyti, ką kiekvienam reiškia Laisvė ir Tėvynė, kas žmones jungia, o ne skaldo

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Lietuvos valdžia pasveikino gyventojus su Lietuvos valstybės atkūrimo diena, kuri minima vasario 16-ąją.

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo Facebook paskyroje parašė, kad Lietuva — tai svajonė, kuri suvienijo Tautos tėvus ir "įkvėpė juos siekti to, kas atrodė neįmanoma".

  "Todėl šiandien noriu pasveikinti visus Lietuvos žmones. Niekada nenustokime svajoti! Su Valstybės atkūrimo diena!" — parašė jis.

  Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė savo sveikinime pažymėjo, jog 1918 metų vasarį Nepriklausoma Lietuva atrodė veikiau kaip svajonė, sunkiai pasiekiamas idealas. Aplink vyko žūtbūtinė kova dėl įtakos, atrodė, kad gali keistis nebent pavergėjai, o ne augti ir stiprėti Laisvės želmenys.

  "Nepriklausomybė tapo tikrove, Lietuvos valstybė ne tik gimė, bet ir augo, stiprėjo, nes tapo bendru rūpesčiu. Anuomet, kaip ir šiandien, teko veikti netikrumo aplinkoje. Svarbiausia, kad  niekas nenuleido rankų ir kantrus darbas davė savo vaisių. Tikiu, kad taip yra ir šiandien", — cituoja premjerės žodžius Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Premjerė pabrėžė, kad šiemet Vasario 16-oji švenčiama kiek kitaip — be šventinių susibūrimų ir iškilmingų minėjimų. Tačiau tai kartu proga apmąstyti, ką kiekvienam reiškia Laisvė ir Tėvynė, kas žmones jungia, o ne skaldo, pažymi Šimonytė. Jos teigimu, toks šios dienos šventimas labai prasmingas, nes įkvepia jėgų ir drąsos įveikti visus sunkumus ir per juos sustiprėti.

  1918 m. vasario 16 d. posėdyje Vilniuje žmonių įgaliota Lietuvos taryba, pasirašydama Lietuvos Nepriklausomybės Aktą arba Vasario 16-osios aktą, paskelbė nepriklausomos demokratinės Lietuvos valstybės atkūrimą. Pagal šį dokumentą Lietuva buvo paskelbta nepriklausoma valstybe, kuri turėtų būti valdoma demokratinių principų pagrindu, su sostine Vilniuje.

  Dar šia tema

  Šventinė trispalvė: buvęs LTG biuras nušvito Lietuvos vėliavos spalvomis
  Lietuvos Valstybės atkūrimo diena
  Atskleista, kokie orai buvo Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymo dieną
  Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Lietuvoje pavogta valstybės vėliava
  Tegai:
  šventė, Lietuvos valstybės atkūrimo diena, Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos