14:54 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nustatyta, kad vyras per daugiau nei dvejus metus galimai pardavė ne mažiau kaip 23 automobilius

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Nelegaliai automobilius pardavinėjęs rietaviškis, įtariama, neteisėtai uždirbo beveik 60 tūkst. eurų ir valstybei nemokėjo mokesčių. Apie tai pranešė Lietuvos prokuratūros spaudos tarnyba.

  Pažymima, jog vyrui taip pat buvo pareikšti kaltinimai dėl dokumentų klastojimo.

  Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Rietave gyvenantis vyras, manoma, daugiau nei dvejus metus vertėsi naudotų "Mercedes", "BMW", "Audi", "Volkswagen" ir kitų gamintojų automobilių prekyba, tačiau šios savo veiklos įteisinęs nebuvo.

  Manoma, kad asmuo, mėgindamas išvengti mokesčių ir norėdamas nuslėpti save kaip pardavėją, parduodavo automobilius dviejų Šilalėje ir Šilalės rajone registruotų įmonių vardu. Be to, automobilių pardavėjas galimai pateikdavo pirkėjams suklastotus dokumentus, kuriuose parduodamų automobilių kaina būdavo nurodoma mažesnė nei iš pirkėjų gauta suma.

  Surinkti duomenys parodė, kad automobilių kaina pirkimo-pardavimo sutartyse kai kuriais atvejais būdavo sumažinama net 4 kartus.

  Taip pat nustatyta, kad vyras skelbimus apie parduodamus automobilius talpindavo į internetinį skelbimų portalą ir per daugiau nei dvejus metus galimai pardavė ne mažiau kaip 23 automobilius. Skaičiuojama, kad šešėlyje veikęs prekeivis galėjo gauti beveik 60 tūkst. eurų pajamų ir nesumokėti daugiau nei 5 tūkst. eurų privalomų mokesčių.

  Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą vertimąsi ūkine komercine veikla, neturint tam leidimo, numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimą iki ketverių metų. Asmenys už dokumentų klastojimą baudžiami bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

  Dar šia tema

  Daugiau nei 3000 gyventojų ir apie 80 įmonių pasinaudojo parama mažiau taršiam transportui
  Policija ragina piliečius pasirūpinti savo automobilių ir daiktų apsauga
  Lietuvoje sulaikyta nusikalstama grupuotė, realizavusi dideles narkotikų partijas
  Tegai:
  automobiliai, neteisėta veikla, prokuratūra

  Svarbiausios temos