12:09 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak savivaldybės, ant užšalusio ežero nuvalytos penkios aikštelės ir trasa tarp jų, tačiau valant ledą įlūžo savivaldybės įmonei priklausantis traktoriukas

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Kaune valant ledą ant Lampėdžio ežero, įlūžo savivaldybės įmonės "Kauno švara" traktorius, žmonės nenukentėjo, skelbia Kauno savivaldybė Facebook.

  "Valant ledą, neplanuotai teko paaukoti dalį technikos. Viena — toli gražu ne pačios sunkiausios svorio kategorijos — transporto priemonė įlūžo ir paniro į dugną. Traktoriukas buvo apynaujis, techniškai tvarkingas ir sandarus, todėl tikime, kad žala aplinkai bus minimali. Užtikriname, kad žomnės per incidentą nenukentėjo! Darbininkai iš anksto buvo pasirengę veikti pagal specialias instrukcijas, kad kilus pavojui, galėtų greitai ir saugiai evakuotis. Viskas įvyko būtent pagal algoritmą", — užtikrina savivaldybė.

  Nelaimės vieta dabar aptverta "Stop" juosta apie 150 metrų nuo kranto, ties daugelio žinoma pirtele ir "ruonių" ekete.

  Aplinkosaugininkai nedelsiant informuoti apie susiklosčiusią situaciją. Savivaldybės atstovai patikino, kad specialiosioms tarnyboms apie įvykį pranešta.

  "Šiuo metu telkiame pajėgas ir ruošiamės, kad jau artimiausiomis dienomis "skenduolis" būtų sėkmingai ištrauktas į krantą bei prikeltas antram gyvenimui. Teks už savo gerus ketinimus ir prisiimtą riziką atsakyti", — informuoja savivaldybė.

  Озеро Лампедис в Каунасе
  Nelaimės vieta dabar aptverta "Stop" juosta

  Ant Lampėdžio ežero vaikščiojantys žmonės raginami išlikti budrūs ir protingai pasverti galimas rizikas, saugoti save ir aplinkinius, o ypač — vaikus.

  Be to, labai svarbu nuolat akylai stebėti termometro stulpelius, nes pavasaris jau čia pat, todėl su kiekviena diena lipimas ant ledo taps vis pavojingesnis.

  Tai pat skelbiama, kad prieš pradedant darbus buvo išmatuotas ledo storis. Vietomis jis siekė iki 30 centimetrų, o mažiausiai buvo bent 20 cm.

  Savivaldybė žada daryti viską, kad dar šią savaitę avarija būtų likviduota.

  Tegai:
  ledas, avarija, ežeras, Kaunas

  Svarbiausios temos