09:04 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Didžiausias pernelyg didelės būsto kainos lygis užsieniečiams iš šalių, kurios nėra ES narės, užfiksuotas Graikijoje

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. ES šalyse gyvenantiems užsieniečiams būsto išlaidos yra didesnė našta nei vietiniams gyventojams, praneša statistikos agentūra "Eurostatas".

  2019 metais tokių buvo 25 proc. piliečių iš šalių, kurios nėra ES narės, 19 proc. piliečių iš kitų ES valstybių ir devyni procentai vietinių gyventojų.

  Didžiausias pernelyg didelės būsto kainos lygis užsieniečiams iš šalių, kurios nėra ES narės, užfiksuotas Graikijoje (70 proc.), Bulgarijoje (40), Ispanijoje (34) ir Lenkijoje (30). Žemas rodiklis buvo Kipre (8 procentai), Latvijoje (taip pat 8 procentai, bet pateikti 2018 metų duomenys) ir Estijoje (7 procentai).

  Lietuvoje šis rodiklis siekė šiek tiek daugiau nei 10 procentų.

  Kitų ES valstybių narių piliečiams didžiausias būsto išlaidų lygis buvo Graikijoje (57 proc.), antroje vietoje yra Malta (35) ir Ispanija (33). Kitoje pusėje buvo Kipras ir Čekija (po septynis procentus), Suomija (šeši procentai) ir Estija (du procentai).

  Pernelyg didelė būsto kaina apibrėžiama kaip gyventojų, gyvenančių namų ūkiuose, kur visos būsto išlaidos sudaro daugiau kaip 40 procentų disponuojamų pajamų, procentinė dalis.

  Dar šia tema

  Būsto klausimas: kaip "Gulago vaikai" kovoja už teisę grįžti namo
  Maistas, būstas ir transportas: Eurostatas palygino Lietuvos ir ES gyventojų išlaidas
  Tegai:
  Lietuva, ES, Baltijos šalys, būstas

  Svarbiausios temos