12:45 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Metų netektys — 2021 (10)

  Žydiškoje Utenoje gimęs gydytojas kardiologas, profesorius, daugybės universitetų garbės daktaras, šiuolaikinio defibriliatoriaus išradėjas, Nobelio taikos premijos laureatas, mirė likus keturiems mėnesiams iki savo šimtojo jubiliejaus

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Mirė amerikiečių gydytojas kardiologas, pirmojo efektyvaus defibriliatoriaus išradėjas Bernardas Lounas (Bernard Lown), praneša "NYT" su nuoroda į mokslininko giminaičius.

  Anūkė Arielė Loun Leviton (Ariel Lown Lewiton) papasakojo, kad gydytojas susirgo plaučių uždegimu ir turėjo komplikacijų, susijusių su širdies nepakankamumu.

  Профессор Бернард Лаун
  © Sputnik / Н. Пешкатов
  Profesorius Bernardas Lounas

  Bernardas Lounas gimė 1921 metų birželio 7 dieną Lietuvoje. Iki 14 me­­tų gyveno žydiškoje Ute­noje. 1935 metais jis su šeima pasitraukė į JAV.

  1945 metais baigė Jeilio universiteto Medicinos fakultetą. 

  1962 metais daktaras Lounas sukūrė naują anomalaus širdies ritmo korekcijos metodą, pavadintą fibriliacija. Po dešimtmečių nesėkmingų bandymų jis padėjo atlikti atvirą širdies operaciją.

  1980 metais Ženevoje (Šveicarija) įkūrė tarptautinį judėjimą "Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą", suvienijusį apie 150 tūkst. gydytojų iš 40 šalių.

  1985 metais organizacijai skirta Nobelio taikos premija, kurią atsiėmė Lounas ir Sovietų Sąjungos medikas Jevgenijus Čazovas. Nobelio komiteto pareiškime dėl premijos skyrimo sakoma: "Ši or­gani­­­­­zacija davė žmonijai reikšmingą naudą, platindama autoritetingą informaciją ir prisidėdama prie to, kad būtų suvoktos katastrofiškos branduo­linio konflikto pasekmės".

  Lounas buvo Amerikos gydytojų asociacijos, Gydytojų socialinės atsakomybės asociacijos įkūrėjas ir vadovas (1960–1970), JAV ir Kinijos gydytojų draugystės asociacijos prezidentas (1974–1978), buvo JAV ir Sovietų Sąjungos mokslinio ben­dradarbiavimo koordinatorius. Brukline veikia jo vardu pavadintas Širdies ir kraujagyslių centras.

  Temos:
  Metų netektys — 2021 (10)
  Tegai:
  mirtis

  Svarbiausios temos