21:22 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (403)

  Gydytojas pažymėjo, kad toks negalavimas yra susijęs su kraujagyslių sienelių elastingumo pažeidimu, todėl būtina stebėti kraujagyslių būklę

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Gydytojas neurologas Viktoras Šachnovičius interviu televizijos kanalui "360" įvardijo pirmuosius demencijos požymius.

  Gydytojas pažymėjo, kad toks negalavimas yra susijęs su kraujagyslių sienelių elastingumo pažeidimu, todėl būtina stebėti kraujagyslių būklę.

  "O kas yra elastingumas — tai žinojimas, koks jūsų cholesterolio kiekis, koks yra kraujo klampumas, kokia yra riebalų apykaita, kokia yra koagulograma. Tai tyrimai, kurie atliekami visose laboratorijose. Jei ten yra pokyčių, reikia kreiptis į neurologą, kuris jau turėtų išsiaiškinti, kodėl jums tai vyksta", — papasakojo Šachnovičius.

  Tokius tyrimus, kaip paaiškino gydytojas, reikėtų atlikti nuo 35–40 metų.

  Šachnovičius taip pat įvardijo veiksnius, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį — tai nestabilus kraujospūdis ir užmaršumas, jei žmogus negali prisiminti, kur padėjo kokį nors daiktą.

  Be to, patikslinama, kad Alzheimerio liga ir demencija yra dvi skirtingos ligos. Kaip papasakojo gydytojas, Alzheimerio liga yra genetinė, už ją atsakingas genas yra paveldimas. Šachnovičius pridūrė, kad kol kas nė viena pasaulio šalis nesukūrė šios ligos profilaktikos priemonių.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (403)
  Tegai:
  sveikata

  Svarbiausios temos