06:43 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos valdžia pernai priėmė sprendimą dėl vienkartinės 120 eurų išmokos vaikui, o Latvijos vyriausybė — 500 eurų

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas palygino vienkartines išmokas vaikui Lietuvoje ir Latvijoje.

  Latvijos vyriausybė nusprendė mokėti 500 eurų išmoką už kiekvieną šeimoje auginamą vaiką ("vaiko pinigai"). Pasak ekonomisto, praėjusių metų Lietuvos sprendimas mokėti 120 eurų už vaiką ir 200 eurų daugiavaikėms šeimoms atrodo kuklokai.

  Povilauskas patikslino, kad Latvijoje kas mėnesį išmokami vaiko pinigai yra mažesni negu Lietuvoje, tačiau ten kiekvienam dirbančiajam pritaikomas 250 eurų neapmokestinamų pajamų dydis už kiekvieną vaiką, o tai duoda naudą.

  Ekonomistas taip pat pažymėjo, kad Latvijos valdžia diskutuoja ir apie vienkartinę 200 eurų išmoką pensininkams.

  "Panašu, kad kažkas Latvijos vyriausybėje peržiūrėjo praėjusių metų Lietuvos ekonomikos skatinimo priemones ir nusprendė paimti tas, kurios labiausiai patiko žmonėms", — parašė Povilauskas savo Facebook paskyroje.

  Praėjusią vasarą Lietuvoje buvo nuspręsta išmokėti vienkartinę 120 eurų išmoką už vaiką. Taip pat neįgalūs vaikai, vaikai iš daugiavaikių ir mažas pajamas gaunančių šeimų turėjo gauti po 200 eurų. Tai buvo padaryta siekiant sušvelninti pandemijos poveikį.

  Tegai:
  vaiko išmoka, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos