19:44 2021 Kovo 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1451)

  Posėdyje Vyriausybė nusprendė leisti vienoje Vilniaus miesto mokykloje ugdymą vykdyti mišriu būdu, periodiškai atliekant koronaviruso tyrimus. Atsižvelgiant į eksperimento rezultatus, bus sprendžiama dėl moksleivių grįžimo į mokyklas

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė paskelbė, kad visuotinis karantinas kovo 1 dieną nesibaigs.

  "Akivaizdu, kad visiškai atšaukti karantino kovo 1 dieną neturėsime jokių galimybių", — po posėdžio spaudos konferencijoje sakė premjerė.

  Tačiau Vyriausybė trečiadienio posėdyje nusprendė leisti vienoje Vilniaus miesto mokykloje ugdymą vykdyti mišriu būdu: tiek nuotoliniu, tiek kontaktiniu, periodiškai atliekant koronaviruso tyrimus. Tai yra vienintelis karantino švelninimo sprendimas. Prieš posėdį buvo planuojama spręsti dėl judėjimo ribojimų švelninimo, tačiau šio klausimo buvo atsisakyta. Judėjimo ribojimų atlaisvinimus buvo siūloma pradėti nuo Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų bei jų žiedinių savivaldybių.

  Šimonytė posėdyje sakė, kad šį trečiadienį nuspręsta nesvarstyti kitų karantino režimo pokyčių, nes po savaitės teks spręsti dėl karantino pratęsimo.

  "Kadangi kitos savaitės trečiadienį turėsime spręsti, kokiomis sąlygomis kokius apribojimus reikia pratęsti, o kurių galime atsisakyti, jei viskas bus gerai, galbūt galėsime kalbėti apie scenarijų C2", — sakė premjerė.

  Ministrė pirmininkė sakė, kad vargu ar galima tikėtis, jog sergamumo rodiklis šalyje per savaitę nukristų iki 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų — tai yra tas rodiklis, kai būtų galima kalbėti apie karantino režimo atšaukimą. Šiuo metu Lietuvos sergamumo COVID-19 rodiklis siekia 251,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

  Taip pat trečiadienį premjerė paskelbė, kad po savaitės gali būti priimti sprendimai dėl kultūros įstaigų atvėrimo.

  Karantinas galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos. Nuo vasario 15 dienos atlaisvinamos kai kurios veiklos. Leista veikti nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, bei leidžiama atsidaryti grožio, masažo, tatuiruočių salonams. Atsidaryti leista tik toms parduotuvėms, kioskams ir paviljonams, kurių bendras prekybos plotas neviršija 300 kv. m. Jeigu parduotuvė didesnė, ji durų atverti negali. Vienam klientui parduotuvėje privalo būti užtikrintas 20 kv. m plotas. Jeigu parduotuvė maža, vienu metu gali būti aptarnaujamas vienas žmogus.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1451)
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, karantinas, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos