11:39 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (582)

  Šiek tiek mažiau nei pusė besikreipusiųjų jau yra šalyje, o prieglobsčio pasiprašė 95 asmenys

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės įsakymu, išduoti 798 leidimai Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ypatingais humanitariniais tikslais, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Per dvi savaites jų skaičius padidėjo tik šešiais.

  Lietuvoje jau yra 368 baltarusiai, o prieglobsčio pasiprašė 95 asmenys.

  Kaip pažymėjo Bilotaitė, leidimai išduodami tiems žmonėms, kurie yra persekiojami savo tėvynėje. Jie gauna galimybę atvykti į Lietuvą ir pasilikti, kol galės sugrįžti atgal.

  Lietuva nuo rugpjūčio 11 dienos taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Toks vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių (pvz. dėl susiklosčiusių politinių aplinkybių ar kitokių grėsmių). Tokie leidimai išduodami nukentėjusiems nuo režimo ir represijų.

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja. Po oficialaus pralaimėjimo Baltarusijos prezidento rinkimuose Tichanovskaja išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo nugabenti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią, Tichanovskajai pateikti kaltinimai, ji įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Baltarusijos valdžia mano, kad Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. Apie aktyvų neigiamą Vilniaus kišimąsi į kaimyninės šalies reikalus pareiškė ir Rusijos valdžia.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (582)

  Dar šia tema

  Lukašenka paragino Vilnių bendradarbiauti dėl konstruktyvaus dialogo
  Lietuvos vyriausybė pritarė elektros energijos kaupiklių projekto įgyvendinimui
  Lukašenka pritarė susitarimui dėl naftos produktų perkrovimo Rusijos uostuose
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, Vidaus reikalų ministerija (VRM)

  Svarbiausios temos