00:05 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1412)

  Lietuvoje karantinas buvo įvestas lapkričio pradžioje ir pratęstas iki vasario pabaigos. Antroji šios vakcinos partija atkeliavo praėjusią savaitę

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė paragino gyventojus pranešti apie galimus vakcinos "AstraZeneca" šalutinius poveikius. Ji tai pareiškė spaudos konferencijoje.

  Vyriausybės vadovės teigimu, visi galimi šalutiniai poveikiai aprašyti vakcinos informacinėje medžiagoje.

  "Nesaugių vakcinų tikrai neleistumėme naudoti, bet situaciją stebime. "AstraZeneca" vakcinavimas yra prasidėjęs tik praktiškai šiomis savaitėmis, todėl kad ji pati atkeliavo į Lietuvą visiškai neseniai. Išsamaus vertinimo neturime, kokia dalis žmonių, kurie pajuto tuos simptomus, nuo bendros skiepijimų imties. Bet praktiškai nuo bet kurių vaistų naudojimo kažkuri imtis, kažkuri dalis žmonių paprastai būna", — sakė Šimonytė.

  Pasak jos, labai svarbu, kad žmonės praneštų apie šalutinius poveikius.

  Lietuvoje karantinas buvo įvestas nuo lapkričio pradžios ir pratęstas iki vasario pabaigos. Vyriausybė patvirtino planą, kaip sušvelninti apribojimus, atsižvelgiant į atvejų skaičių. Pakeitimai palies ne maisto prekių parduotuves, maitinimo įstaigas ir paslaugų sektorių.

  Praėjusį ketvirtadienį Lietuva gavo antrąją "AstraZeneca" vakcinos partiją. Šis vaistas skirtas skiepyti švietimo sektoriaus darbuotojus.

  "AstraZeneca" yra trečioji koronaviruso vakcinos, registruotos ir naudojamos Europos Sąjungoje, gamintoja. Pagal preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, Lietuva turi gauti 1,86 mln. šios vakcinos dozių.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje buvo nustatyta iš viso daugiau nei 191,8 tūkst., mirė daugiau kaip 3,1 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1412)

  Dar šia tema

  PSO negali atsakyti, kada baigsis COVID-19 pandemija
  Lietuvoje naujų COVID-19 atvejų skaičius vėl viršija 300
  Švedijos laikraštis paaiškino, kodėl ES turi pirkti "Sputnik V"
  Tegai:
  Ingrida Šimonytė, vakcina, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos