12:38 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Specialistų vertinimu, rizika sveikatai dėl pavėluoto kreipimosi į gydymo įstaigą dažnu atveju yra nepalyginamai didesnė nei pavojus užsikrėsti COVID-19 infekcija

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Nustatyti kriterijai, kuriais vadovaujantis vykdomas spartesnis planinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo atnaujinimas, rašo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnyba.

  SAM ragina gyventojus, kuriems buvo atidėtos planinės paslaugos, aktyviai kreiptis į savo šeimos gydytojus, vykti planinėms dienos chirurgijos, dienos stacionaro ir kitoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti.

  Kiekvieną savaitę koronaviruso infekcijos pacientams skirtų lovų skaičius ligoninėse mažėja apie 200 vnt., tai reiškia, kad tiek ligoninių infrastruktūra, tiek ir personalas jau gali grįžti prie planinių asmens sveikatos priežiūros (ASP) paslaugų teikimo atnaujinimo.

  Šiuo metu gydymo įstaigos deda dideles pastangas, kad pacientui būtų teikiamos saugios paslaugos.

  Specialistų vertinimu, rizika sveikatai dėl pavėluoto kreipimosi į gydymo įstaigą dažnu atveju yra nepalyginamai didesnė nei pavojus užsikrėsti COVID-19 infekcija.

  SAM kviečia gyventojų nedelsti ir nenukelti savo vizitų pas sveikatos specialistus.

  Asmens sveikatos priežiūros (ASP) paslaugų atnaujinimas yra vykdomas teritoriniu-regioniniu principu.

  Sprendimą dėl ASP paslaugų atnaujinimo regione ir konkrečioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (ASPĮ) priima paslaugų teikimą atitinkamame regione organizuojanti ASPĮ, aptarusi ir suderinusi su visomis regiono ligoninėmis.

  Atsižvelgiant į tai, kad visų paslaugų vienu metu atnaujinti nėra įmanoma, ASP paslaugų atnaujinimo prioritetas yra teikiamas neatidėliotinų ASP paslaugų, kurių nesuteikus pacientui atsirastų būtinosios medicinos pagalbos poreikis arba labai pablogėtų jo būklė, užtikrinimui.

  Taip pat pažymėtina, kad kiekviename regione turi būti užtikrinamas visų lygių ir profilių ASP paslaugų teikimas.

  Dar šia tema

  PSO negali atsakyti, kada baigsis COVID-19 pandemija
  Lietuvoje naujų COVID-19 atvejų skaičius vėl viršija 300
  Šimonytė paragino gyventojus pranešti apie šalutinius "AstraZeneca" poveikius
  Tegai:
  gydymas, sveikata, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos