14:04 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1488)

  Jo teigimu, kadangi duomenys yra preliminarūs, galima ilgai ginčytis dėl jų tikslumo, todėl derėtų kliautis dinamika ir augimu, o ne absoliučiais skaičiais

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Mirčių nuo koronaviruso skaičius yra didesnis nei pagal pirmąjį apibrėžimą, naudojamą Statistikos departamento, bet mažesnis už trečiąjį, savo Facebook paskyroje teigia Sveikatos ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

  Jo teigimu, 95 % visų COVID-19 mirčių yra spalio–gruodžio mėnesiais (92 % — lapkričio–gruodžio mėnesiais). Tuo pačiu, mirčių nuo kraujotakos ligų lapkričio–gruodžio mėnesiais ženkliai padaugėjo, palyginti su 2019 metais.

  Jis padarė išvadą, kad metiniai mirčių nuo koronaviruso palyginimai nelabai turi prasmės, nes lyginti reikia paskutinius mėnesius ir kadangi duomenys preliminarūs, tai galimai mirčių nuo viruso kiekis didės.

  "Turint daugiau duomenų kaip taisyklė padaugėja klausimų. Pavyzdžiui labai įdomu koks yra mirčių priežasčių pasiskirstymas sirgusių covid-19 vs nesirgusių. Jeigu covid-19 nepadidina mirties tikimybės, tai pasiskirstymas turi būti vienodas, ty nuo kraujotakos ligų turėtų mirti vienodas procentas sirgusių covid-19 ir nesirgusių. Kitas įdomus pasiskirstymas yra pagal amžių", — rašo jis.

  Pabrėžiama, kad vien tvarkingas visų statistinių hipotezių surašymas bei jų patikrinimas sudarytų visai neblogo bakalaurinio darbo pagrindą (statistikos ir panašių specialybių).

  "Iš epidemijos valdymo pusės tai epidemijos nevaldymo kaina akivaizdi, spalio-gruodžio mėnesį laiku neįvesti apribojimai (ir/arba bendras situacijos nevaldymas) lėmė eksponentinį atvejų augimą kuris pavirto į staigų mirčių nuo covid-19 išaugimą", — teigia jis.

  Pažymima, jog kadangi duomenys yra preliminarūs, galima ilgai ginčytis dėl jų tikslumo, todėl derėtų kliautis dinamika ir augimu, o ne absoliučiais skaičiais.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1488)
  Tegai:
  mirtis, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos