18:52 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1782)

  Lietuva iš viso gaus 633 tūkst. šio gamintojo vakcinos dozių, o jų tiekimas turėtų prasidėti jau antrąjį šių metų ketvirtį

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Vyriausybė nutarė įsigyti daugiau nei 16 tūkst. papildomų vakcinos dozių iš farmacijos kompanijos "Novavax", praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Pabrėžiama, kad Lietuva iš viso gaus 633 tūkst. šio gamintojo vakcinos dozių, o jų tiekimas turėtų prasidėti jau antrąjį šių metų ketvirtį.

  "Europos Komisijai vykdant derybas su "Novavax" Ministrų kabinetas vasario 3 dieną pritarė 620 tūkst. vakcinos dozių pirkimui iš šio gamintojo, tačiau tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių narių proporcingai išdalijus kiekius Lietuvai atiteko kiek daugiau nei 616 tūkst. vakcinos dozių", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad kai kurios valstybės narės pageidavo įsigyti mažiau vakcinų, negu joms buvo siūloma vadovaujantis proporcingumo principu, todėl likusioms šalims buvo pasiūlyta papildomų vakcinų.

  Tuo pačiu vyriausybė sutiko jų įsigyti, atsižvelgdama į ankstyvą tiekimo grafiką, paprastas transportavimo ir laikymo sąlygas bei apsaugą nuo COVID-19 Pietų Afrikos mutacijos.

  Pažymima, kad ES šiuo metu yra užregistruotos ir naudojamos trijų gamintojų vakcinos: "BioNTech&Pfizer", "Moderna" ir "AstraZeneca". Išankstinės sutartys taip pat yra sudarytos su farmacijos kompanijomis "Janssen Pharmaceutica NV", "Sanofi Pasteur & GSK" ir "CureVac". Europos Komisija taip pat vykdo derybas su kompanijomis "Novavax" ir "Valneva".

  Lietuva užsitikrino daugiau nei 9 mln. vakcinos dozių. Šio kieko turėtų užtekti paskiepyti daugiau nei 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskieptų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1782)
  Tegai:
  Lietuva, vakcina, koronavirusas

  Svarbiausios temos