20:30 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pabrėžia ji, procesas vyksta gana sklandžiai, ir labai tikimasi, kad taip bus ir ateinančius mėnesius

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad šalyje jau paskiepyta 19 tūkstančių mokyklų ir darželių pedagogų iš 30 tūkstančių. Apie tai ji rašo savo Facebook paskyroje.

  "O tai — jau beveik 65 proc. Galime labai norėti matyti pustuštę stiklinę, bet kaip bežiūrėsi, ji puspilnė. Dar daugiau-pripildyta 2/3 Suprantama, kad pasitaiko ir šalutinių poveikių. Bet pamėginkime išgirsti ir tai — paskiepyta beveik dvidešimt tūkstančių pedagogų. Sunkesni atvejai — tik pavieniai", — teigia ji.

  Jos teigimu, procesas vyksta gana sklandžiai, tikimasi, kad taip bus ir kitus mėnesius.

  "Norintiems paklausti, kodėl aš dar nesiskiepiju, atsakau — esu persirgusi ir turiu antikūnių. Kurie turėtų išnykti pavasario pabaigoje arba vasaros pradžioje. Sužinosiu pasidariusi testą. Tada ir skiepysiuosi. Bet kuria iš SAM nusipirktų vakcinų", — rašo ji.

  Vakcinacija Lietuvoje pradėta gruodžio 27 dieną. Šiuo metu galimai imunitetą turinčių asmenų dalis sudaro 8,70 %.

  Karantinas galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos. Nuo vasario 15 dienos atlaisvinamos kai kurios veiklos. Leista veikti nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, bei leidžiama atsidaryti grožio, masažo, tatuiruočių salonams. Atsidaryti leista tik toms parduotuvėms, kioskams ir paviljonams, kurių bendras prekybos plotas neviršija 300 kv. m. Jeigu parduotuvė didesnė, ji durų atverti negali. Vienam klientui parduotuvėje privalo būti užtikrintas 20 kv. m plotas. Jeigu parduotuvė maža, vienu metu gali būti aptarnaujamas vienas žmogus.

  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Viktorija Čmilytė-Nielsen

  Svarbiausios temos