23:36 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (60)

  Policijos duomenimis, vienas iš protestuotojų šaukė ir bandė pasprukti nuo teisėsaugos pareigūnų, nepaaiškinęs buvimo aikštėje tikslo

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Buvusi Seimo narė ir buvusi teisėja Neringa Venckienė paskelbė apie vieno iš mitingo prieš žiaurų jos dukterėčios Deimantės Kedytės pagrobimą ir dalyvių suėmimą. Apie tai ji parašė savo Facebook paskyroje.

  "Prezidente Nausėda, ar tokia yra Gerovės valstybė, apie kurią Jūs nuolatos kalbate? Šiandien, kaip ir kiekvieno mėnesio 17 dieną, žmonės rinkosi prie prezidentūros, Simono Daukanto aikštėje, paminėti smurtinį Deimantės Kedytės paėmimą iš savo gimtųjų namų. Vienas iš protestuotojų buvo jėga nutemptas į policiją", — parašė ji, prisegdama nuorodą į YouTube vaizdo įrašą apie protestuotojo suėmimą.

  Anksčiau Lietuvos policija pranešė, kad trečiadienį apie vidurdienį aikštėje priešais Prezidentūrą susirinko aštuoni žmonės ir kažką rašė ant aikštės grindinio.

  Policijos duomenimis, protestuotojai nesilaikė socialinio atstumo. Vienas jų — 1966 metais gimęs vyras — atsisakė prisistatyti, garsiai šaukė ir bandė slėptis nuo policijos pareigūnų, nepaaiškinęs savo buvimo Daukanto aikštėje tikslo.

  Jam surašytas protokolas dėl pareigūnų nurodymų nevykdymo. Už tai gresia bauda nuo 90 iki 140 eurų.

  Venckienės byla

  Neringa Venckienė kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, antstolio veiklos trukdymu, sveikatai padaryta žala ir pasipriešinimu valstybės tarnautojai. Buvusi teisėja nepripažino kaltės. Ji pasinaudojo teise duoti parodymus po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

  Byla buvo pradėta po to, kai Venckienė pasipriešino policijai, kuomet teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namus ir prievarta pasiėmė jos dukterėčią Deimantę Kedytę, kuri tapo pedofilų auka. Teismas pareikalavo, kad vaikas būtų paimtas iš tetos ir atiduotas Laimutei Stankūnaitei, mergaitės motinai, kuri buvo įtariama tuo, kad pati atidavė dukrą seksualiniam išnaudojimui. Apie tolimesnį merginos likimą nieko nežinoma.

  2013 metais Venckienė kartu su sūnumi Karoliu pabėgo į JAV. Po penkerių metų Amerikos valdžia Lietuvos vadovybės prašymu ją areštavo ir išsiuntė į kalėjimą Čikagoje. Vėliau ji buvo grąžinta į tėvynę.

  Buvusi teisėja pažymėjo, kad per dešimt metų Lietuvos valdžia nepateikė realių jos kaltės įrodymų, o Lietuvos prokurorai nuo pat pradžių stengėsi užglaistyti pedofilijos skandalą.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (60)

  Dar šia tema

  Venckienės sūnus apkaltino buvusią prezidentę specialiais nurodymais Seimo nariams
  Politologas: Venckienė užsidirba politinį kapitalą skambia tema
  Venckienė apkaltino buvusį generalinį prokurorą melu
  Venckienė pakomentavo Pašilio grįžimą į teismą, "kur gavo gyvsidabrio dozę"
  Tegai:
  protestas, Prezidentūra, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos