14:29 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)

  Pasak sveikatos apsaugos ministro, šalyje kasdien paskiepijama iki dešimties tūkstančių žmonių, planuojama skiepyti iki 30 tūkst.

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasidalijo vakcinų tiekimo į respubliką grafiku ir teigė, kad sandėliai tušti. Apie tai jis rašė Facebook.

  Dulkys pasakojo, kad į Lietuvą atvykstančios vakcinos pristatomos į Ekstremalių situacijų centro sandėlį. Gabenimo metu reikia patikrinti temperatūros režimą. Jei transportuojant viskas vyko sklandžiai, vaistai pristatomi į skiepų centrus.

  Ministro teigimu, iki šiol į Lietuvą pristatytos 215 805 vakcinos, tačiau sandėliuose nieko neliko. Visoje Lietuvoje jau veikia 74 skiepijimo centrai. Tikimasi, kad 129 vakcinacijos centrai veiks proporcingai tiekiamų vakcinų skaičiaus padidėjimui.

  Kasdien skiepijama iki dešimties tūkstančių žmonių. Savivaldybės, įvertinusios savo galimybes, per dieną planuoja paskiepyti iki 30 tūkst.

  "Vakcinavimo centrų žmonių darbas lėmė, kad tarp kaimynų esame pirmieji. Ačiū, kad vakcinuojatės!" — pridūrė Dulkys.

  Anksčiau vyriausybė atnaujino gyventojų skiepijimo nuo COVID-19 planą. Pasaulio sveikatos organizacijos, Valstybinės vaistų kontrolės agentūros ir Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos rekomendacija buvo nuspręsta vyresnius nei 18 metų žmones skiepyti "AstraZeneca" vakcina.

  Taip pat nuspręsta visus vyresnius nei 18 metų gyventojus skiepyti šio gamintojo vakcina 12 savaičių pertrauka tarp pirmojo ir antrojo skiepo.

  Naujausiais duomenimis, visiškai paskiepyti 58 988 žmonės, antrosios vakcinos dozės laukia 106 894 žmonės.

  Lietuvoje karantinas buvo įvestas lapkričio pradžioje ir pratęstas iki vasario pabaigos. Vyriausybė patvirtino planą, kaip palengvinti apribojimus, atsižvelgiant į atvejų skaičių. Pakeitimai palies ne maisto prekių parduotuves, maitinimo įstaigas ir paslaugų sektorių.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (265)
  Tegai:
  vakcina, Arūnas Dulkys

  Svarbiausios temos