15:16 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Internete pasirodė vaikų ir suaugusiųjų, einančių užšalusia upe Vilniuje, nuotraukos. Meteorologai perspėja, kad to daryti kategoriškai negalima

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Meteorologai paragino Lietuvos gyventojus nelipti ant upių ir neleisti to daryti vaikams. Apie tai buvo paskelbta Hidrometeorologijos tarnybos Facebook paskyroje.

  Specialistai atkreipė dėmesį į šią problemą paskelbę socialiniuose tinkluose vaikų ir suaugusiųjų, einančių užšalusia upe, nuotraukas.

  Meteorologai pastebėjo, kad ežerai Lietuvoje ežerai pasidengę "saugiu" ledu, tačiau upės nėra tinkamai užšalusios. Jų teigimu, nors Neris netoli Vilniaus atrodo patikimai užšalusi, tačiau ant tokių upių lipti nevalia.

  Ežeruose po ledu nėra pavojingų srovių, o upėse po ledu ir toliau teka vanduo. Tekėjimas netolygus ir dalyje upės vietų vanduo gali ištirpinti ar suploninti ledą. Šis yra labai netolygaus storio, struktūros bei viršus dar padengtas sniegu.

  "Tai yra tik saugaus ledo iliuzija", — pridūrė specialistai.

  Pažymima, kad užsilipti gali būti pavojinga net ant nedidelių upelių, tačiau ten "mirtinos klaidos rizika" maža (dėl nedidelio gylio).

  "Taip, bevaikštant ledu gali nieko nenutikti, tačiau patekus į plonesnio ledo atkarpą kaipmat galite prasmegti į ledinį vandenį ir srovės būti nuneštas po storesniu ledu. Tokioje situacijoje niekas jūsų neištrauks, o ir patys ledo su rankomis nepramušite", — paaiškino specialistai.

  Artimiausiu metu vaikščiojimas ledu gali tapti dar pavojingesnis, nes sinoptikai po stiprių šalčių žadėjo staigų atšilimą. Dėl tokių nenuoseklių orų upės gali tapti itin rizikingos.

  Dar šia tema

  Sukaustyti ledo: kaip "štormas iš Rytų" paveikė orus Europoje ir JAV
  Perspėjimas vairuotojams: keliuose yra slidžių ruožų
  Tegai:
  upė, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba

  Svarbiausios temos