14:02 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Taip pat pranešama, kad vandens lygis katastrofinio hidrologinio reiškinio rodiklių nepasieks, stichinio hidrologinio reiškinio rodikliai bus pasiekti Nemune ir jo žemupio mažuosiuose intakuose

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Įvertinus 2020–2021 metų žiemos hidrometeorologines sąlygas, pateikta informacija apie esamą hidrologinę situaciją ir orientacinę potvynio prognozę, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

  Pabrėžiama, jog šiuo metu vandens lygis upėse yra 5–73 centimetrais žemesnis už vidutinį daugiametį, storiausias ledas 8–32 cm.

  Vasario 15 dienos duomenimis, sniego dangos storis siekia 10–42 cm. Dirvožemio įšalas daugelyje vietovių 1–6 cm, Vilniuje bei Varėnoje 10 cm, Šiauliuose bei Šilutėje 20 cm.

  "Esant įšalui sniego tirpsmo vanduo nesifiltruoja į dirvą, bet nuteka paviršiumi į upes. Vienos didžiausių vandens atsargų sniego dangoje buvo Panevėžyje, Dūkšte, Dotnuvoje, Ukmergėje, Nemajūnuose bei Jonavoje ir sudarė 1.2 normos. Šiauliuose, Vilniuje, Buivydžiuose jos sudarė ≥ 1.3, Varėnoje — 1.6 ir pačios didžiausios — ties Lazdijais — 1.9 normos. Kituose šalies rajonuose vandens atsargos sniego dangoje svyruoja nuo pusės iki normos. Nuo vasario 10 d. iki 15 d. vandens atsargos sniege padidėjo 2–11 mm", — rašoma pranešime.

  Pagal esamas hidrometeorologines sąlygas potvynis Minijoje, Akmenoje-Danėje, Lėvenyje, Nevėžyje, Šventojoje, Jūroje, Neryje ir Nemune prognozuojamas didesnis už vidutinį daugiametį, kitose upėse — vidutinis arba mažesnis už vidutinį.

  Taip pat pranešama, kad vandens lygis katastrofinio hidrologinio reiškinio rodiklių nepasieks, stichinio hidrologinio reiškinio rodikliai bus pasiekti Nemune ir jo žemupio mažuosiuose intakuose.

  Dar šia tema

  Perspėjimas vairuotojams: keliuose yra slidžių ruožų
  Ekspertai pataria, kaip užvesti automobilį po šaltos nakties
  Tegai:
  potvynis, orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba

  Svarbiausios temos