04:26 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Specialisto teigimu, įvairių tyrimų duomenimis, koronavirusas ant produktų pakuočių ar įvairių paviršių gali išlikti nuo 4 valandų iki 28 parų

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. "Camelia" vaistininkas Faustas Bertulis patarė, kaip iš parduotuvės negrįžti su koronavirusu. Apie tai pranešė vaistinės spaudos tarnyba.

  Specialisto teigimu, įvairių tyrimų duomenimis, koronavirusas ant produktų pakuočių ar įvairių paviršių gali išlikti nuo 4 valandų iki 28 parų.

  Nors parduotuvėse vežimėliai ir pirkinių krepšeliai dezinfekuojami dažnai, to paties atlikti su prekėmis yra neįmanoma. Dėl šios priežasties lankantis parduotuvėje derėtų būti itin atsargiems, nes tuos pačius pirkinius gali būti lietę daug asmenų ir ant pakuočių paviršių gali būti virusų.

  "Svarbiausia prevencinė priemonė yra rankų higiena — plovimas, o jei tokios galimybės nėra — dezinfekavimas specialiu skysčiu. Įeinant į parduotuvę ir išeinant iš jos svarbu dezinfekuoti rankas. Parsinešus produktus ir juos iškrovus taip pat būtina pakartotinai nusiplauti rankas", — pataria vaistininkas.

  Pasak Bertulio, namie produktų pakuočių atskirai dezinfekuoti nereikia — užteks, kad jas palietę ar išmetę vėl nusiplausime rankas.

  Kitas svarbus dalykas, nenorint viruso parsinešti į namus — taisyklingas kaukės dėvėjimas.

  "Pagrindiniai vartai, pro kuriuos žmogus užsikrečia virusu, yra nosis ir burna, todėl labai svarbu, kad veido neliestume nešvariomis rankomis. Kai esame su kauke ir norime ją pasitaisyti ar paliesti veidą, virusą sulaiko kaukės medžiaga. Žmogui visiškai atsikratyti įpročio liesti veidą nepavyks, todėl universalaus patarimo, kaip atsikratyti šio įpročio, nėra — belieka daugiau sąmoningai stengtis saugoti save", — pastebėjo Bertulis.

  "Camelia" vaistininkas akcentuoja, kad kaukė atlieka filtro funkciją, joje galimai susilaiko virusas, todėl itin svarbu, ar ją teisingai nusiimame. "Juk ir batus grįžę iš lauko nusiimame ne už purvinosios vietos, pado, bet laikydami už aukščiau. Panašiai reikėtų elgtis su veido kauke — imti ne už nešvariosios vietos, medžiagos, bet už kilpelių", — sakė Bertulis.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Taip pat vaistininkas pataria pajutus, kad vienkartinė kaukė sudrėko nuo iškvepiamo oro, pakeisti nauja, o panaudotą vienkartinę kaukę nedelsiant išmesti, rankas — nusiplauti.

  Einant apsipirkti taip pat galima pasiimti vienkartinių pirštinių — dėvint jas nereiks dezinfekuoti rankų. Vis dėlto pravartu paimti ne vienerias, bet kelias poras.

  "Pirštines reikėtų išmesti iškart po apsilankymo vienoje įstaigoje, kur galimai lankėsi didelė koncentracija žmonių — pabuvus parduotuvėje, vaistinėje ar pan., o jei iškart planuojate eiti dar kur nors — užsidėkite naujas, kad nebūtų toliau platinamas virusas", — pataria "Camelia" vaistininkas.

  Jis priduria, kad laikantis šių kelių paprastų taisyklių, tikimybė apsisaugoti nuo viruso, nesukelti papildomos grėsmės kitiems ir artimiesiems — didėja, o tai tokiu sudėtingu visiems laikotarpiu — svarbiausias dalykas.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1841)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kurią vietą Lietuva užima Europoje pagal sergamumą COVID-19
  Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius vėl išaugo: patvirtinti 663 nauji atvejai
  Rusijos URM pasiūlė užsienio diplomatams pasiskiepyti nuo COVID-19
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos