19:23 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Debatų metu prieš Seimo rinkimus Valickas pravardžiavo seksualinių mažumų atstovus ir kaltino juos dėl galimo vaikų išnaudojimo

   VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Buvęs Lietuvos liaudies partijos kandidatas į Seimą Pranciškus Valickas bus teisiamas dėl neapykantos kurstymo prieš homoseksualius žmones, pranešė Vilniaus apylinkės prokuratūra.

  Pasak prokuratūros, ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo buvo pradėtas po pernai rugsėjo 23 dieną vykusių "2020 metų Seimo rinkimų daugiamandatės rinkimų apygardos debatų", kurių metu Valickus "galimai perėjo į homoseksualių žmonių įžeidinėjimą bei menkinimą dėl jų asmeninių savybių ar privataus gyvenimo, niekaip nesusijusio su jų politine veikla bei sprendimais".

  "Politinės partijos kandidatui Valickui laidoje pasirinkus žeminančią, niekinančių leksiką, galimai buvo viešai tyčiojamasi iš homoseksualių asmenų, jie buvo niekinami dėl seksualines orientacijos, įsitikinimų ar pažiūrų", — rašoma prokuratūros pranešime.

  Anksčiau Lietuvos žiniasklaida pranešė, kad 2020 metų rugsėjo 23 dieną debatų metu Valickas homoseksualius žmones vadino "pederastais", "iškrypėliais", teigė, kad jei jiems bus leidžiama įsivaikinti vaikus, jie "galės juos kankinti, išnaudoti, žaginti" ir tvirtino, kad tokiu būdu bandoma prastumti "pedofilijos organizavimą".

  Baudžiamąją bylą nagrinės Vilniaus apylinkės teismas. Pagal Baudžiamąjį kodeksą, tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar diskriminuoti grupę žmonių ar jai priklausantį žmogų, baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu ar laisvės atėmimu iki dvejų metų.

  Tegai:
  neapykantos kurstymas, LGBT

  Svarbiausios temos