18:18 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (63)

  Liudytojai teismui pasakojo apie savo santykius su anūke, apie tai, kas jiems yra žinoma apie tuometinę ir dabartinę jos psichologinę savijautą

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Panevėžio apygardos teisme nuotoliniu būdu vykusiame posėdyje teismas apklausė du paskutinius bylos liudytojus — Laimutės Stankūnaitės tėvus, praneša teismo spaudos tarnyba. Jie į posėdį jungėsi iš Kauno apygardos teisme esančios posėdžių salės.

  Президентский дворец и площадь имени Симонаса Даукантаса, архивное фото
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Liudytojai teismui pasakojo apie savo santykius su anūke, apie tai, kas jiems yra žinoma apie tuometinę ir dabartinę jos psichologinę savijautą, apie to meto įvykius, kitas teismui svarbias aplinkybes, atsakinėjo į teismo, prokuroro, kaltinamosios, advokatų klausimus.

  Po dvi valandas trukusių liudytojų apklausų parodymus teismui pradėjo duoti kaltinamoji Neringa Venckienė. Ji pareiškė, kad nepripažįsta kaltės nė dėl vienos jai inkriminuotos nusikalstamos veikos.

  Šios dienos posėdyje kaltinamoji spėjo duoti teismui paaiškinimus tik dėl dalies jai pateiktų kaltinimų, atsakė į su jais susijusių proceso dalyvių klausimus. Teismas toliau klausys Venckienės parodymų kovo 10 dieną.

  Venckienės byla

  Venckienė byloje yra kaltinama dėl keturių nusikalstamų veikų: trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui, smūgių sudavimo arba nežymaus sveikatos sutrikdymo, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo.

  Byla buvo pradėta po to, kai Venckienė pasipriešino policijai, kuomet teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namus ir prievarta pasiėmė jos dukterėčią Deimantę Kedytę, kuri tapo pedofilų auka. Teismas pareikalavo, kad vaikas būtų paimtas iš tetos ir atiduotas Laimutei Stankūnaitei, mergaitės motinai, kuri buvo įtariama tuo, kad pati atidavė dukrą seksualiniam išnaudojimui. Apie tolimesnį merginos likimą nieko nežinoma.

  2013 metais Venckienė kartu su sūnumi Karoliu pabėgo į JAV. Po penkerių metų Amerikos valdžia Lietuvos vadovybės prašymu ją areštavo ir išsiuntė į kalėjimą Čikagoje. Vėliau ji buvo grąžinta į tėvynę.

  Buvusi teisėja pažymėjo, kad per dešimt metų Lietuvos valdžia nepateikė realių jos kaltės įrodymų, o Lietuvos prokurorai nuo pat pradžių stengėsi užglaistyti pedofilijos skandalą.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (63)

  Dar šia tema

  Politologas: Venckienė užsidirba politinį kapitalą skambia tema
  Venckienė apkaltino buvusį generalinį prokurorą melu
  Venckienė pakomentavo Pašilio grįžimą į teismą, "kur gavo gyvsidabrio dozę"
  Tegai:
  teismas, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos