06:16 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dėl pandemijos praėjusiais metais buvo sustabdytos reguliarios oro, kelių ir geležinkelių paslaugos, taip pat tarp abiejų šalių

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Baltarusijos ir Rusijos Federacijos geležinkeliai, palaipsniui atkuriant keleivių srautus, didina sustojimų tarp šalių skaičių, pranešė Baltarusijos geležinkeliai (BZD). 

  Penktadienį Maskvoje vykusiame vieningos Sąjunginės valstybės transporto sistemos formavimo ir priežiūros koordinavimo komisijos posėdyje Baltarusija pasiūlė Rusijai išplėsti geležinkelių ir oro eismą. Visų pirma buvo pasiūlyta didinti traukinių, važiuojančių maršrutu Minskas–Maskva, dažnumą kasdien organizuojant keleivių įlaipinimą ir išlaipinimą Oršos-Centrinėje stotyje ir atnaujinti traukinių važiavimą į Sankt Peterburgą ir Adlerį. 

  "Baltarusijos ir Rusijos geležinkeliams sąveikaujant ir vadovaujantis operacinės būstinės sprendimais užkirsti kelią naujos koronavirusinės infekcijos plitimui Rusijos Federacijoje, tęsiasi laipsniškas tarptautinio keleivių srauto atnaujinimas tarp Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos", — sakoma Baltarusijos geležinkelių tinklalapio pranešime. 

  Taigi, pasak pranešimo, firminis greitasis traukinys "Belarus" №2/1 Minskas–Maskva, kuris pradės keliauti iš Minsko vasario 20 dieną, o iš Maskvos — vasario 21 dieną, atnaujinta Oršos-centrinės stoties keleivių įlaipinimo ar išlaipinimo stotelė. 

  Be to, traukinys Nr. 79/80 Kaliningradas–Sankt Peterburgas (iš Sankt Peterburgo vasario 22 dieną, iš Kaliningrado — nuo vasario 24 dienos) stos Vitebsko stotyje su galimybe važioti maršrutu Vitebskas–Sankt Peterburgas–Vitebskas. 

  Kaip praneša Baltarusijos geležinkeliai, traukinys Nr. 360/359 Kaliningradas–Adleris, išvykstantis iš Kaliningrado nuo vasario 22 dienos, o iš Adlerio — nuo vasario 25 dienos, sustos Minsk-Keleivinėje ir Oršos-Centrinėje stotyse su galimybe keliauti maršrutu Minskas–Adleris–Minskas. 

  Pernai vykstant COVID-19 pandemijai, nemažai pasaulio šalių ėmėsi karantino priemonių ir uždarė savo sienas užsieniečiams, o reguliarūs oro, kelių ir geležinkelių susisiekimai buvo sustabdyti, taip pat tarp Baltarusijos ir Rusijos. 

  Nuo 2021 metų vasario 8 dienos keleivių susisiekimas geležinkeliu abipusiškai atnaujintas maršrutu Minskas–Maskva–Minskas, taip pat maršrutu Maskva–Kaliningradas, Kaliningradas–Sankt Peterburgas su sustojimu Minske. 

  Tegai:
  Baltarusija, Rusija, geležinkelis

  Svarbiausios temos