17:01 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip ir kiekvienais metais, daugiausia tuberkuliozės atvejų diagnozuota vaikams, kurie bendravo su tuberkulioze sergančiaisiais artimoje aplinkoje

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Praėjusiais metais Lietuvoje tuberkulino mėginiai padėjo išaiškinti 8 tuberkulioze (TB) susirgusius vaikus, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

  2019 metų tuberkuliozė diagnozuota 48 vaikams, iš kurių dviem nustatyta itin pavojinga atviros tuberkuliozės forma. Užpernai tokia forma buvo diagnozuota trims vaikams.

  2020 metais privalomas tuberkulino mėginys buvo atliktas 54,1 proc. vaikų, ir tai mažiau nei užpernai (66,9 proc. vaikų).

  Kaip ir kiekvienais metais, daugiausia tuberkuliozės atvejų diagnozuota vaikams, kurie bendravo su tuberkulioze sergančiaisiais artimoje aplinkoje. Praėjusiais metais tokių atvejų nustatyta — 5.  Du atvira tuberkuliozės forma sergantys vaikai buvo užsikrėtę bendraudami su sergančiaisiais artimoje aplinkoje. 

  Dar du TB atvejai diagnozuoti viršutinių kvėpavimo takų ligomis dažnai sirgusiems vaikams, vienas vaikas priklausė socialinės rizikos šeimai.

  Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja šalims, kuriose registruojamas didelis sergamumas TB, skiepyti vaikus BCG (Bacillus Calmette — Guerin) vakcina kaip galima greičiau po gimimo. Šie skiepai apsaugo mažamečius vaikus ir nuo kitų labai sunkių ligų (pvz., tuberkuliozinio meningito). Pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių BCG vakcina skiepijami 2–3 parų naujagimiai. Lietuvoje pastaraisiais metais paskiepijama apie 97 proc. visų naujagimių.

  Tegai:
  tuberkuliozė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)

  Svarbiausios temos