06:01 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Valstybės vadovas taip pat papasakojo, kad kitą mėnesį vakcinų laukiama pusantro karto daugiau nei vasarį

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo Facebook paskyroje pasidalijo duomenimis apie gyventojų vakcinaciją ir pareiškė, kad ketvirtadienį nuo koronaviruso buvo paskiepyti 10 654 gyventojai.

  Valstybės vadovas pažymėjo, kad skiepijimo procesas spartėja, taip pat džiugina pranešimai apie būsimus preparatų tiekimus į šalį.

  "Europos Komisija prognozuoja, kad kovą gausime pusantro karto daugiau vakcinų nei vasarį, o antrąjį šių metų ketvirtį tiekimas augs kelis kartus sparčiau nei pirmąjį. Bendromis pastangomis žingsnis po žingsnio artėjame prie Europos Vadovų Taryboje sausio mėnesį sutarto tikslo šių metų vasarą pasiekti visuomenės imunitetą. Prieš akis bus dar ne vienas iššūkis, tačiau matydamas, kokias pastangas deda ES institucijos ir šalių narių vadovai, neabejoju, kad jau antrąjį šių metų ketvirtį gaunamas vakcinų kiekis leis žymiai padidinti skiepijimo tempą", — parašė jis.

  Nausėda užsibrėžė naują tikslą — 20 tūkstančių vakcinuotų per dieną, o pavasariui įpusėjus — daugiau nei 30 tūkstančių paskiepytų žmonių per parą. Jis priminė, kad "sėkmingai ir sklandžiai įgyvendintas masinis vakcinavimas išlaisvins mus iš pandemijos gniaužtų ir leis grįžti prie įprasto gyvenimo".

  Lietuvoje nustatyta daugiau nei 194 tūkstančiai COVID-19 atvejų, pasveiko daugiau nei 179,5 tūkst. pacientų. Daugiau nei 66 tūkstančiai žmonių jau yra visiškai paskiepyti, o daugiau nei 120 tūkstančių žmonių gavo tik pirmąją vakcinos dozę.

  Lietuvoje karantinas buvo įvestas nuo lapkričio pradžios ir pratęstas iki vasario pabaigos. Vyriausybė patvirtino planą, kaip sušvelninti apribojimus, atsižvelgiant į atvejų skaičių. Pakeitimai liečia ne maisto prekių parduotuves, maitinimo įstaigas ir paslaugų sektorių.

  Nepaisant naujų koronavirusinės infekcijos atvejų sumažėjimo, Lietuvoje pacientų, sergančių COVID-19, skaičius vis dar yra penkis kartus didesnis nei iki antrosios pandemijos bangos pradžios.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Lietuvoje nustatyta daugiau nei 460 naujų COVID-19 atvejų
  Rusijoje registruota trečioji vakcina nuo koronaviruso
  Bilas Geitsas įvardijo atsisakymo vakcinuotis priežastį
  Tegai:
  Lietuva, Gitanas Nausėda, koronavirusas, vakcinacija

  Svarbiausios temos