12:49 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak valdininko, Lietuvos valdžia ypač susirūpinusi dėl jaunų ir pagyvenusių žmonių nedarbo

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Nedarbo lygis Lietuvoje yra apie 1,5 karto didesnis nei Europos Sąjungoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

  Respublikos prezidento patarėjas socialinės ir ekonominės politikos klausimais Simonas Krėpšta papasakojo, kad Lietuvos valdžiai pandemijos padarinių srityje ypač nerimą kelia nedarbo augimas.

  "Šiuo metu nedarbas Lietuvoje siekia maždaug 10 procentų ir tai yra maždaug pusantro karto didesnis rodiklis negu vidutiniškai Europos Sąjungos šalyse", — pasakė patarėjas.

  Pasak Krėpštos, prieš pandemiją nedarbo lygis Lietuvoje buvo žemesnis už ES vidurkį. Pasak patarėjo, ypač nerimą kelia jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių nedarbas.

  Krepšta pateikė duomenis, pagal kuriuos nedarbas tarp jaunų žmonių yra beveik 20 proc., o darbingų vyresnio amžiaus žmonių grupėje ypač stipriai paveikti pandemijos tie, kurie dirbo viešbučių, sveikatingumo sektoriuose.

  Anksčiau buvo pranešta, kad situacija darbo rinkoje Lietuvoje buvo stabilesnė, palyginti su praėjusiu pavasariu.

  Taip pat buvo pažymėta, kad šiemet buvo įdarbinta 19,3 tūkst. darbo ieškančių asmenų — ketvirtadaliu mažiau nei gruodį. Iš jų pagalbą ieškant darbo gavo 14,8 tūkst., tai yra 11,7 proc. mažiau nei praėjusių metų gruodį. Dar 0,7 tūkstančiai žmonių pradėjo dalyvauti aktyviose darbo rinkos politikos priemonėse, o 0,4 tūkstančiai žmonių — palaikomame įsidarbinime.

  Dar šia tema

  Lietuva pateko į ES antilyderių pagal nedarbo lygį sąrašą
  Nedarbas Lietuvoje perkopė 16 procentų
  Lietuvoje lėtėja registruoto nedarbo augimas
  Tegai:
  Lietuva, ES, nedarbas

  Svarbiausios temos