19:43 2021 Kovo 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1451)

  Turimais duomenimis, naujų atvejų per dieną nebemažėja, o teigiamų testų procentas auga

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Lietuvos statistikos departamentas teigė, kad panašu, jog respublikoje prasideda trečioji pandemijos banga.

  "Panašu, kad pradedame trečiąją pandemijos bangą. Lietuvos trajektorija dviejų pandemijos rodiklių erdvėje apsigręžė ir sugrįžo į senas vėžias, kuriomis važiavo dar spalio mėnesį. Naujų paros atvejų skaičius nebemažėja, teigiamų diagnostinių tyrimų dalis auga. Šis dėsningumas vyksta jau visą savaitę, tačiau dabar nebekelia abejonių", — teigiama departamento Facebook puslapyje.

  Departamentas pažymėjo, kad naujų atvejų per dieną nebemažėja, tačiau teigiamų testų dalis auga. Ši tendencija matoma jau savaitę.

  Anksčiau buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS prevencijos centro (ULAC) vadovas, profesorius Saulius Čaplinskas sakė, kad trečioji banga galėtų prasidėti panaikinus apribojimus, maždaug gegužės mėnesį. Jis taip pat teigė, kad koronaviruso pandemija truks mažiausiai porą metų.

  Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 194 tūkstančiai COVID-19 atvejų, pasveiko per 179 tūkstančius žmonių, daugiau kaip 3,1 tūkstančio žmonių mirė.

  Šalyje karantinas buvo įvestas nuo lapkričio pradžios ir pratęstas iki vasario pabaigos. Vyriausybė patvirtino planą palengvinti apribojimus, atsižvelgiant į atvejų skaičių. Pakeitimai liečia ne maisto prekių parduotuves, maitinimo įstaigas ir paslaugų sektorių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1451)
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas, Statistikos departamentas

  Svarbiausios temos